Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аристарх Самоський (бл. 310 до н. е. — бл. 230 до н. е.)

 

Давньогрецький астроном Аристарх Самоський народився на острові Самос близько 310 року до н. е. Був учнем відомого філософа й фізика Стратона Лампсакського. Висловив ідею про обертання Землі навколо Сонця, оцінив розміри Сонця і Місяця, а також їх відстань від Землі, на підставі спостережень фаз Місяця, сонячних і місячних затемнень.

 

Аристарх Самоський визначив тривалість тропічного й сидеричного року, зробивши помітний внесок у розвиток календаря. Він також є одним із засновників тригонометрії. На честь науковця названо кратер на Місяці астероїд 3999 Аристарх та.

 

Аристарх Самоський помер близько 230 року до н. е.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1