Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аристарх Самоський (бл. 310 до н. е. — бл. 230 до н. е.)

 

Давньогрецький астроном Аристарх Самоський народився на острові Самос близько 310 року до н. е. Був учнем відомого філософа й фізика Стратона Лампсакського. Висловив ідею про обертання Землі навколо Сонця, оцінив розміри Сонця і Місяця, а також їх відстань від Землі, на підставі спостережень фаз Місяця, сонячних і місячних затемнень.

 

Аристарх Самоський визначив тривалість тропічного й сидеричного року, зробивши помітний внесок у розвиток календаря. Він також є одним із засновників тригонометрії. На честь науковця названо кратер на Місяці астероїд 3999 Аристарх та.

 

Аристарх Самоський помер близько 230 року до н. е.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1