Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Аристарх Самоський (бл. 310 до н. е. — бл. 230 до н. е.)

 

Давньогрецький астроном Аристарх Самоський народився на острові Самос близько 310 року до н. е. Був учнем відомого філософа й фізика Стратона Лампсакського. Висловив ідею про обертання Землі навколо Сонця, оцінив розміри Сонця і Місяця, а також їх відстань від Землі, на підставі спостережень фаз Місяця, сонячних і місячних затемнень.

 

Аристарх Самоський визначив тривалість тропічного й сидеричного року, зробивши помітний внесок у розвиток календаря. Він також є одним із засновників тригонометрії. На честь науковця названо кратер на Місяці астероїд 3999 Аристарх та.

 

Аристарх Самоський помер близько 230 року до н. е.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1