Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Автори та розробники Українського астрономічного порталу

 

Матеріали, вміщені на сторінках Українського астрономічного порталу, підготовлені співробітниками лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення астрономічної освіти і науки (МІЗОН-А) Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

 

Ці матеріали (головно тексти, а також світлини) були дібрані упродовж 20132015 років під час виконання лабораторією пошукової теми «Методологія та засоби формування науково-освітнього інформаційного ресурсу “Український астрономічний портал”».

 

  • Український астрономічний портал призначений для комунікації між астрономічним середовищем і широким загалом користувачів, а тому його можна використовувати в науковій, освітній та просвітницькій сферах. Для наукової сфери він корисний тим, що дає можливість дослідникам із суміжних наук дізнаватися про нові астрономічні результати з «перших рук». Для освіти (вищої і середньої) він відкриває доступ до різноманітної астрономічної інформації, яку можна використати з освітньою метою чи прямо в процесі навчання. Портал важливий з огляду просвітницької діяльності, бо подає інформацію від наукової спільноти без посередників. У цьому сенсі він є надійним джерелом достовірних науково-популярних матеріалів.

Склад авторського колективу:

  • Іван Крячко
  • Георгій Ковальчук, к. ф.-м. н.
  • Алла Корсунь, к. ф.-м. н.
  • Галина Лазоренко
  • Лідія Свачій, к. ф.-м. н.
  • Катерина Ненахова

 

Автори вдячні колегам з Головної астрономічної обсерваторії НАН України, які сприяли роботі зі створення цього порталу. Окрема подяка Людмилі Пакуляк, яка допомогла створити сайт.

 

Будемо вдячні за конструктивну критику, вказівки на зауважені помилки, а також думки щодо подальшого розвитку Українського астрономічного порталу.

 

Адреса для листування: кір@mao.kiev.ua (Іван Крячко).

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1