Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи, можливо, знайшли сліди найдавніших зір Всесвіту

30 вересня 2022

Спостереження віддаленого квазара, виконані в обсерваторії Gemini («Близнюки»), вказують на зорю найпершого покоління, яка загинула внаслідок вибуху «супер наднової».

 

 

Можливо, астрономи виявили стародавні хімічні рештки перших зір, які колись освітили Всесвіт. Використавши інноваційний аналіз спектра далекого квазара, який спостерігали за допомогою 8,1-метрового телескопа Gemini North («Близнюк-Півнвч») на Гаваях (ним керує Національна дослідницька лабораторія оптичної та інфрачервоної астрономії Національного наукового фонду США — National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory, NOIRLab), вчені виявили незвичайне співвідношення хімічних елементів. Науковці вважають, що такий склад можуть мати лише рештки зорі першого покоління масою 300 сонячних, які залишилися після її вибуху.

Докладніше:

Астрономи виявили бульбашку гарячого газу, що обертається навколо надмасивної чорної діри Молочного Шляху

22 вересня 2022

 

За допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) астрономи помітили ознаки «гарячої цятки», що обертається навколо Стрільця A*, чорної діри в центрі нашої галактики. Знахідка допоможе науковцям краще зрозуміти загадкове та динамічне середовище нашої надмасивної чорної діри.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Астрономічні конференції та інші заходи

 

На цій сторінці наведено коротку інформацію про окремі наукові конференції та інші заходи (семінари, зустрічі, наради тощо) з різних астрономічних питань, що відбудуться в Україні та інших країнах світу. Також подано посилання на веб-ресурси, що докладніше інформують про суть події.

 

Жовтень 2022 року

 

09 — 15 жовтня — 10-й міжнародний симпозіум Фермі (10th International Fermi Symposium) відбудеться в Йоганнесбурзі (Південна Африка).

 

04 — 10 жовтня — Усесвітній тиждень космосу (World Space Week).

 

03 — 07 жовтня — конференція «Від хмар до планет II — Астрохімічний зв’язок» (From Clouds to Planets II — The Astrochemical Link) відбудеться в Берліні (Німеччина).

 

 

Вересень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на вересень 2022 року, відбудуться у звичному режимі. Передбачена також участь в режимі онлайн (дистанційно)

 

26 — 30 вересня — конференція «Дослідження Всесвіту за допомогою багатоканальної астрономії» (Probing the Universe with Multi-Messenger Astronomy, PUMA) відбудеться в Сестрі-Леванте (Італія).

 

26 — 30 вересня — 7-й Чилі—Кельн—Бонн симпозіум «Фізика та хімія утворення зір» (7th Chile-Cologne-Bonn-Symposium: Physics and Chemistry of Star Formation) відбудеться в Пуерто Варас (Чилі).

 

18 — 22 вересня — 73-й Міжнародний астронавтичний конгрес (МАК) 2022 (73rd International Astronautical Congress (IAC) 2022) відбудеться в Парижі (Франція).

 

12 — 16 вересня — конференція «Коло зореутворення» (Wheel of Star Formation) відбудеться у Празі (Чехія).

 

12 — 15 вересня — конференція «Походження, зростання та зворотний зв’язок чорних дір у карликових галактиках» (Origin, Growth and Feedback of Black Holes in Dwarf Galaxies) відбудеться у Сан-Себастьяні (Іспанія).

 

05 — 09 вересня — конференція «Взаємодія між фізикою елементарних частинок і астрочастинок 2020» (Interplay Between Particle and Astroparticle Physics 2020, IPA 2020) відбудеться у Відні (Австрія).

 

Серпень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на серпень 2022 року, відбудуться у звичному режимі. Передбачена також участь в режимі онлайн (дистанційно)

 

31 серпня — 2 вересня — 8-а щорічна наукова зустріч спільноти Гігантського Магелланового телескопа (Giant Magellan Telescope, GMT): «Чорні діри в усіх масштабах» (8th Annual Giant Magellan Telescope (GMT) Community Science Meeting: Black Holes at All Scales) відбудеться в місті Седона (США).

 

08 — 12 серпня — трирічний саміт Земля-Сонце (Triennial Earth-Sun Summit, TESS) 2022 року відбудеться в Белв’ю (США).

 

02 — 11 серпня — 31-ша Генеральна асамблея Міжнародного астрономічного союзу (31st International Astronomical Union General Assembly, IAUGA 2022) відбудеться в місті Пусан (Республіка Корея).

 

Липень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на липень 2022 року, відбудуться у звичному режимі. Передбачена також участь в режимі онлайн (дистанційно)

 

17 — 22 липня — конференція SPIE (Міжнародне товариство оптики та фотоніки) «Астрономічні телескопи та інструменти» (SPIE Astronomical Telescopes + Instrumentation 2022 Conference) відбудеться в Монреалі (Канада).

 

16 — 24 липня — 44-та наукова асамблея Комітету з космічних досліджень (44th Scientific Assembly of the Committee on Space Research, COSPAR 2022) відбудеться в Атенах (Греція).

 

11 — 15 липня — Національний з’їзд астрономів Сполученого Королівства 2022 року (UK National Astronomy Meeting 2022) відбудеться у місті Ворик (Великобританія).

 

06 — 13 липня — 41-ша Міжнародна конференція з фізики високих енергій (41st International Conference on High Energy Physics, ICHEP 2022) відбудеться в місті Болонья (Італія).

 

04 — 08 липня — 7-й Гейдельберзький міжнародний симпозіум з гамма-астрономії високих енергій (7th Heidelberg International Symposium on High-Energy Gamma-ray Astronomy, y-2022) відбудеться в Барселоні (Іспанія).

 

Червень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на червень 2022 року, відбудуться у звичному режимі. Передбачена також участь в режимі онлайн (дистанційно)

 

27 червня — 1 липня — черговий зїзд Європейського астрономічного товариства (European Astronomical Society (EAS) Annual Meeting) відбудеться у Валенсії (Іспанія).

 

27 — 30 червня — 1-й симпозіум штату Пенсильванія з питань SETI (1st Penn State SETI Symposium) відбудеться в м. Стейт Коледж (США).

 

22 — 24 червня — 4-а конференція з питань інформації у Всесвіті (4th Information Universe Conference) відбудеться в Ґронінґені (Нідерланди).

 

21 — 23 червня — конференція з питань інформатики та аналізу даних у планетології (Planetary Science Informatics and Data Analytics, PSIDA) відбудеться в Мадриді (Іспанія).

 

20 — 24 червня — конференція «Від зір до галактик II» (Conference: From Stars to Galaxies II) відбудеться в Гетеборзі (Швеція).

 

20 — 22 червня — конференція «Десять років високоенергетичного Всесвіту в фокусі — NuSTAR 2022» (Conference: Ten Years of High-Energy Universe in Focus — NuSTAR 2022) відбудеться в м. Кальярі (Італія).

 

13 — 17 червня — конференція «Метеороїди 2022» (Meteoroids 2022 Conference) відбудеться у м. Гантсвілл (США).

 

12 — 17 червня — конференція «Астрофізика з радіоактивними ізотопами (Conference: Astrophysics with Radioactive Isotopes, AwRI)» відбудеться в Будапешті (Угорщина).

 

08 — 10 червня — конференція «Від Землі до космосу» (From Earth to Space Conference) відбудеться в Едмонтоні (Канада).

 

07 — 10 червня — конференція «Меркурій 2022: Поточна та майбутня наука внутрішньої планети» (Mercury 2022 Conference: Current and Future Science of the Innermost Planet) відбудеться в м. Орлеан (Франція).

 

06 — 11 червня — конференція з квантової інформації та квантової гравітації (Quantum Information and Quantum Gravity Conference) відбудеться у м. Лондон (Канада).

 

06 — 10 червня — 15-та Міжнародна конференція з питань взаємозв’язків між фізикою елементарних частинок і космологією (15th International Conference on Interconnections between Particle Physics and Cosmology, PPC2022) відбудеться у м. Сент-Луїс (США).

 

Травень 2022 року

Хоча світ потроху оговтується від епідемії коронавіруса, окремі наукові конференції та інші публічні заходи, заплановані на травень 2022 року, відбудуться в режимі онлайн (дистанційно)

 

30 травня — 05 червня — 14-та конференція з питань поєднання фізики частинок і ядерної фізики (14th Conference on the Intersections of Particle and Nuclear Physics, CIPANP 2022) відбудеться в місті Лейк-Буена-Віста (США).

 

30 травня — 04 червня — 30-та міжнародна конференція з фізики та астрофізики нейтрино (International Conference on Neutrino Physics and Astrophysics, Neutrino 2022) відбудеться в Сеулі (Корея).

 

30 травня — 01 червня — міжнародна конференція з машинного навчання для астрофізики (International Conference on Machine Learning for Astrophysics, ML4Astro) відбудеться в місті Кантанія (Італія).

 

16 — 21 травня — 7-й симпозіум з нейтрино і темної матерії в ядерній фізиці (7th Symposium on Neutrinos and Dark Matter in Nuclear Physics, NDM22) відбудеться в Ешвіллі (США).

 

16 — 20 травня — симпозіум «Сонце і клімат 2022 року» (2022 Sun-Climate Symposium) відбудеться в Медісоні (США).

 

15 — 20 травня — конференція з питань астробіології AbSciCon 2022 («Походження та дослідження: від зір до клітин») відбудеться в режимі онлайн.

 

13 травня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 13 травня — симпозіум МАС 361 «Масивні зорі поблизу і далеко» (IAU Symposium 361: Massive Stars Near & Far) відбудеться в селищі Балліконеллі (Ірландія).

 

04 — 06 травня — 16-й Іспано-португальський космологічний з’їзд (16th Iberian Cosmology Meeting) відбудеться в Барселоні (Іспанія).

 

02 — 06 травня — конференція «Внутрішній зв’язок — балджі на високих червоних зміщеннях і до Молочного Шляху» (Inward Bound — Bulges from High Redshifts to the Milky Way) відбудеться в режимі онлайн.

 

01 — 06 травня — конференція «Екзопланети IV» (Exoplanets IV) відбудеться у Лас-Вегасі (США).

 

Квітень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на квітень 2022 року, відбудуться в традиційному режимі, але науковці можуть брати в них участь і дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі діють застереження через епідемію коронавіруса

 

25 — 29 квітня — конференція «Євроструни» (Eurostrings 2022) [квантова теорія поля, теорія струн, квантова гравітація та суміжні теми — Ред.] відбудеться в Ліоні (Франція).

 

25 — 29 квітня — симпозіум «Скупчення галактик 2022 — виклик нашим космологічним перспективам» (Galaxy Clusters 2022 — Challenging Our Cosmological Perspectives) відбудеться в режимі онлайн.

 

25 — 29 квітня — конференція «Науковий форум обсерваторій Кавлі, розміщених в Чилі» (Joint Observatories Kavli Science Forum in Chile) відбудеться в м Вітакура (Чилі).

 

25 — 29 квітня — конференція «Найгостріший погляд на небо» (The Sharpest Eyes on the Sky) відбудеться в змішаному режимі (особиста участь та віддалений доступ) в м. Ексетер (Великобританія).

 

25 — 29 квітня — Симпозіум 376 МАС «На перехресті астрофізики та космології: зв’язок між періодом і світністю у 2020-х роках» (IAU Symposium 376: At the Cross-Roads of Astrophysics and Cosmology: Period–Luminosity Relations in the 2020s) відбудеться в Будапешті (Угорщина).

 

22 квітня — засідання на тему «Майбутні сонячні та геліосферні ресурси для прогнозування космічної погоди – інструменти, моделювання та машинне навчання» (Future Solar and Heliospheric Assets for Space Weather Prediction - Instruments, Modelling and Machine-Learning) відбудеться в режимі онлайн.

 

19 — 22 квітня — конференція «Штурм кордону гравітаційних хвиль» (Storming the Gravitational Wave Frontier) відбудеться в Санта-Барбара (Каліфорнія, США).

 

10 — 15 квітня — конференція «Зростання чорних дір — нарощування та злиття» (Growing Black Holes — Accretion and Mergers) відбудеться в Катманду (Непал).

 

08 квітня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

04 — 06 квітня — конференція «Діагностика міжзоряного середовища в галактиках у багатьох лініях» (Multi-line Diagnostics of the Interstellar Medium in Galaxies) відбудеться у м. Ніцца (Франція).

 

 

Березень 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на березень 2022 року, відбудуться в традиційному режимі, але науковці можуть брати в них участь і дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі діють застереження через епідемію коронавіруса

 

27 березня — 01 квітня — 12-е загальне засідання Міжнародної служби VLBI (IVS) для геодезії та астрометрії (12th General Meeting of the International VLBI Service for Geodesy and Astrometry (IVS)) відбудеться в Гельсінкі (Фінляндія).

 

21 — 27 березня — конференція «Протозорі та планети VII» (Conference: Protostars and Planets VII) відбудеться в Кіото (Японія).

 

21 — 25 березня — конференція «Машинне навчання в геліофізиці» (Machine Learning in Heliophysics) відбудеться в Боулдері (Колорадо, США).

 

14 — 17 березня — конференція «Наведення мостів — на шляху до єдиної картини акреції та еволюції в подвійних зорях та чорних дірах» (Building Bridges — Towards a Unified Picture of Stellar and Black Hole Binary Accretion and Evolution) відбудеться в Санта-Барбара (Каліфорнія, США).

 

13 — 18 березня — зимова аспенівська конференція «З’ясування формування галактики за допомогою стародавніх кулястих зоряних скупчень та їхніх попередників» (Aspen Winter Conference: Illuminating Galaxy Formation with Ancient Globular Star Clusters and Their Progenitors) відбудеться в м. Аспен (Колорадо, США).

 

11 березня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society, RAS) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 11 березня — 53-я конференція з питань вивчення Місяця та планет (Lunar and Planetary Science Conference, LPSC 2022) відбудеться у м. Вудлендс (Техас, США).

 

 

Лютий 2022 року

Більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на лютий 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Це повязано з тим, що в світі досі тривають карантинні обмеження через епідемію коронавірусу

 

28 лютого — 04 березня — конференція «Наша галактична екосистема: можливості та діагностика в інфрачервоному діапазоні та за його межами» (Our Galactic Ecosystem: Opportunities and Diagnostics in the Infrared and Beyond) відбудеться в Лейк-Ерроугед (Каліфорнія, США).

 

21 — 25 лютого — 15-й щочотирирічний симпозіум з сонячно-земної фізики (15th Quadrennial Solar-Terrestrial Physics Symposium, STP-15) відбудеться в м. Алібаґ (Індія).

 

21 — 23 лютого — 25-та конференція з мікролінзування «Початок астрометричного мікролінзування, від холодних екзопланет до чорних дір» (25th Microlensing Conference: The Dawn of Astrometric Microlensing, From Cold Exoplanets to Black-Holes) відбудеться в Парижі (Франція).

 

14 — 18 лютого — симпозіум «VLBI в епоху SKA» (VLBI in the SKA Era) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 18 лютого — конференція «Сьогодення і майбутнє астрономії» (The Present and Future of Astronomy) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 17 лютого — конференція «Світле інфрачервоне майбутнє для наземних ІЧ-обсерваторій в епоху JWST (An Infrared Bright Future for Ground-based IR Observatories in the Era of JWST, IR2022) відбудеться в режимі онлайн.

 

11 лютого — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 10 лютого — конференція «Дослідження швидко змінного Всесвіту за допомогою космічного телескопа Ненсі Грейс Роман» (Exploring the Transient Universe with the Nancy Grace Roman Space Telescope) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 18 лютого — 59-та сесія Науково-технічного підкомітету Управління ООН у справах космічного простору (59th session of the Scientific and Technical Subcommittee of the United Nations Office for Outer Space Affairs) відбудеться у Відні (Австрія).

 

02 — 02 лютого — 11-а Австралоазійська конференція із загальної теорії відносності та гравітації (11th Australasian Conference on General Relativity and Gravitation) відбудеться в м. Гобарт (Тасманія, Австралія).

 

Січень 2022 року

У світі тривають карантинні обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на січень 2022 року, відбудуться дистанційно (онлайн). Якісь з них перенесено на пізніший час.

 

24 — 27 січня — конференція «Квазари та галактики протягом космічного часу» (Quasars and Galaxies through Cosmic Time) відбудеться в режимі онлайн.

 

23 — 28 січня — дослідницька конференція Ґордона «Середовища для походження та існування життя» (Gordon Research Conference: Environments for the Origins of Life and Habitability) відбудеться в м. Ґалвестон (США).

 

14 січня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

10 — 14 січня — конференція «Нові можливості щодо спостережень у великому масштабі походження асиметрії матерія-антиматерія» (New Observational Windows on the High-scale Origin of Matter-Antimatter Asymmetry) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 07 січня — конференція «Динамічне формування джерел гравітаційних хвиль» (Dynamical Formation of Gravitational Wave Sources) відбудеться в м. Аспен (США).

 

 

Грудень 2021 року

У світі досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на грудень 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

16 — 19 грудня — конференція «Останні досягнення теоретичної космології та астрофізики» (Recent Advances in Theoretical Cosmology and Astrophysics) відбудеться в режимі онлайн.

 

14 — 15 грудня — конференція «Теорія гравітації масивних гравітонів та фізика чорної діри» (Massive Gravity Theory and Physics of Black Hole) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — конференція «Супергравітація та голографія» (Supergravity and Holography, SUGRHOW-21) відбудеться в режимі онлайн.

 

13 — 15 грудня — міжнародний форум 2021 р. «Легкий темний світ» (Light Dark World International Forum 2021) відбудеться в режимі онлайн. На форумі відбудеться обговорення питання вивчення нових легких частинок за межами Стандартної моделі.

 

10 — 12 грудня — черговий з’їзд Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society (RAS) Ordinary Meeting) відбудеться в режимі онлайн.

 

07 — 10 грудня — конференція «Темні сектори фізики астрочастинок — аксіони, нейтрино, чорні діри та гравітаційні хвилі (Dark Sectors of Astroparticle Physics — Axions, Neutrinos, Black Holes and Gravitational Waves, AstroDark-2021)» відбудеться в режимі онлайн. 

 

 

Листопад 2021 року

У багатьох країнах світу досі триває карантин, пов’язаний з епідемією коронавірусу, тому більшість наукових конференцій та інші публічні заходи, заплановані на листопад 2021 року, відбудуться дистанційно (онлайн)

 

29 листопада — 3 грудня — симпозіум 363 МАС «Астрофізика нейтронних зір на роздоріжжі — Магнетари і революція багатоканальної астрономії» (IAU Symposium 363: Neutron Star Astrophysics at the Crossroads — Magnetars and the Multimessenger Revolution) відбудеться в м. Л’Аквіла (Італія).

 

22 — 25 листопада — 4-а Міжнародна конференція ПУ з гравітації та космології (4th PU International Conference on Gravitation and Cosmology) відбудеться в режимі онлайн.

 

18 — 20 листопада — 133-й щорічний з’їзд Тихоокеанського астрономічного товариства (133rd Annual Meeting of the Astronomical Society of the Pacific, ASP2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

17 листопада — Гавайський галактичний форум 2021 року (Galaxy Forum Hawaii 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

15 — 19 листопада — конференція «Астроінформатика 2021» (Conference: Astroinformatics 2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

08 — 12 листопада — симпозіум 362 МАС «Передбачувана сила обчислювальної астрофізики як інструмент для відкриттів» (IAU Symposium 362 — The Predictive Power of Computational Astrophysics as a Discovery Tool) відбудеться в режимі онлайн.

 

05 — 07 листопада — 110-й щорічний з’їзд AAVSO (AAVSO 110th Anniversary Meeting) відбудеться в м. Сомервілль (ш. Массачусетс, США).

 

03 — 05 листопада — форум Брукхейвен 2021: «Відкриття нових вікон у Всесвіт» (Brookhaven Forum 2021 — Opening New Windows to the Universe, BF2021) відбудеться в режимі онлайн.

 

02 — 04 листопада — конференція «Марс — нові геологічні рубежі» (Mars – A New Geological Frontier) відбудеться в режимі онлайн.

 

01 — 05 листопада — симпозіум 366 МАС «Походження витоків у зір у процесі еволюції» (IAU Symposium 366 — The Origin of Outflows in Evolved Stars) відбудеться в режимі онлайн.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1