Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Найточніша перевірка загальної теорії відносності за межами Молочного Шляху

22 червня 2018

Міжнародна група астрономів, які працювали з Космічним телескопом імені Габбла та Дуже великим телескопом Європейської південної обсерваторії, зробила найточніший на тепер тест загальної теорії відносності за межами Молочного Шляху. Сусідня галактика ESO 325-G004, як сильна гравітаційна лінза, заломлює світло галактики, розміщеної далеко за нею, і створює кільце Ейнштейна навколо свого центра. Порівнявши масу ESO 325-G004 із значенням кривизни простору навколо неї, астрономи виявили, що гравітація на цих астрономічних відстанях поводить себе так, як передбачає загальна теорія відносності. Цей результат «виводить з гри» деякі альтернативні теорії гравітації.

Докладніше:

Обсерваторія XMM-Newton допомогла знайти загублену міжгалактичну матерію

21 червня 2018

Після майже 20-річних пошуків астрономи, які працюють з космічною обсерваторією XMM-Newton Європейського космічного агентства, нарешті знайшли докази того, що досі відому «недостачу» в загальному балансі звичайної матерії Всесвіту, покриває гарячий дифузний газ, який пронизує космічний простір. Загадкова темна матерія і темна енергія складають приблизно 25 і 70 відсотків нашого всесвіту відповідно. Натомість звичайна матерія (речовина й відомі фізичні поля) з якої складається все, що ми бачимо, — від зір і галактик до планет і людей — становить лише близько п’яти відсотків. Але навіть їх не так легко відстежити.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Астрономічні конференції та інші заходи

 

На цій сторінці наведено коротку інформацію про окремі наукові конференції та інші заходи (семінари, зустрічі, наради тощо) з різних астрономічних питань, що відбудуться в Україні та інших країнах світу. Також подано посилання на веб-ресурси, що докладніше інформують про суть події.

 

 

Червень 2018 року

 

 

28 червня — 03 липня — Генеральна асамблея Королівського астрономічного товариства Канади 2018 року (Royal Astronomical Society of Canada (RASC) 2018 General Assembly) відбудеться в Калгарі (Канада).

 

26—29 червня — Конференція «Астрофізичні рубежі в наступному десятилітті та за його межами — планети, галактики, чорні діри та швидкоплинний Всесвіт» (Conference: Astrophysical Frontiers in the Next Decade and Beyond — Planets, Galaxies, Black Holes, and the Transient Universe) відбудеться в Портленді (шт. Орегон, США).

 

24—29 червня — 15-й Міжнародний симпозіум з атомних ядер в космосі (15th International Symposium on Nuclei in the Cosmos) відбудеться в Ассерґі (Італія).

 

18—22 червня — 15-а Міжнародна конференція з сонячного вітру (15th International Solar Wind Conference) відбудеться в Брюселі (Бельгія).

 

13—16 червня — Фестиваль астрономії в Каньйон Брайс 2018 р. (2018 Bryce Canyon Astronomy Festival) відбудеться в нацональному парку «Каньйон Брайс» (шт. Юта, США).

 

12—14 червня — Міжнародний симпозіум з питань вивчення Місяця та планетології (International Symposium on Lunar and Planetary Science) відбудеться в Макао (Китай).

 

12—13 червня — 50-й ювілейний симпозіум «Земля та планетологія ― від минулого до майбутнього» (50th Anniversary Symposium: Earth & Planetary Sciences From Past to Future) відбудеться в Балтиморі (шт. Меріленд, США).

 

11—15 червня — наукові збори учасників консорціуму Європейського сонячного телескопа (European Solar Telescope (EST) Science Meeting) відбудуться в Джардіні-Наксос (Італія).

 

09—16 червня — Зоряна вечірка Великого каньйону 2018 (2018 Grand Canyon Star Party) відбудеться у Великому каньйоні (шт. Аризона, США).

 

04—09 червня — 28-а Міжнародна конференція з нейтронної фізики та астрофізики (28th International Conference on Neutrino Physics and Astrophysics, Neutrino 2018) відбудеться в Гейдельберзі (Німеччина).

 

04—08 червня — 24-й Міжнародний симпозіум з частинок, струн та космології (24th International Symposium on Particles, Strings and Cosmology, PASCOS 2018) відбудеться в Клівленді (шт. Огайо, США).

 

03—07 червня — 232-й з’їзд Американського астрономічного товариства (232nd Meeting of the American Astronomical Society, AAS) відбудеться в Денвері (шт. Колорадо, США).

 

 

Травень 2018 року

 

 

30—31 травня — конференція «Астрономія, астрофізика та астробіологія» (Conference: Astronomy, Astrophysics and Astrobiology) відбудеться в м. Осака (Японія).

 

29 травня  1 червня — міжнародна конференція «Астрономія та фізика космосу» (International Conference «Astronomy and Space Physics») відбудеться в Астрономічній обсерваторії Київського національного університету імені тараса Шевченка (Київ, Україна).

 

28—30 травня — 6-а зустріч з фундаментальної космології (6th Meeting on Fundamental Cosmology) відбудеться в Гранаді (Іспанія).

 

21—25 травня — Планківська конференція 2018 «Від масштабу Планка до електрослабкої шкали» (Planck 2018 Conference: From the Planck Scale to the Electroweak Scale) відбудеться в Бонні (Німеччина).

 

20—22 травня — IX конференція з аналізу астрономічних даних (Astronomical Data Analysis IX Conference) відбудеться у Валенсії (Іспанія).

 

14—18 травня — симпозіум МАС 342 «Персей в Сицилії — від чорної діри до межі скупчення» (IAU Symposium 342: Perseus in Sicily — From Black Hole to Cluster Outskirts) відбудеться в м. Ното (Італія).

 

14—17 травня — 5-а міжнародна конференція з природи та онтології простору-часу (5th International Conference on the Nature and Ontology of Spacetime) відбудеться в Албені (Болгарія).

 

14—16 травня — Європейський місячний симпозіум 2018 (2018 European Lunar Symposium) відбудеться в Тулузі (Франція).

 

08—10 травня — самміт «Людина на Марсі. 2018» (2018 Humans to Mars Summit) відбудеться у Вашингтоні (США).

 

 

Квітень 2018 року

 

 

25—27 квітня — 2-а Міжнародна конференція з питань доставки марсіанського ґрунту (2nd International Mars Sample Return Conference) відбудеться в Берліні (Німеччина).

 

24—26 квітня — конференція «Інформатика та аналіз даних в планетології» (Planetary Science Informatics and Data Analytics) відбудеться в м. Сент-Луїс (штат Міссурі, США).

 

22 квітняДень Землі.

 

13—15 квітня — Конференція на тему «Соціальні та концептуальні питання в астробіології» (Social and Conceptual Issues in Astrobiology) відбудеться в м. Рено (штат Невада, США).

Це друга конференція нової академічної групи, яка вивчає широке коло питань, пов’язаних з пошуком життя за межами Землі та майбутнього життя в космосі.

 

12 квітня — Ніч Юрія: Всесвітня космічна вечірка (Yuri’s Night: World Space Party).

Різноманітні заходи в різних країнах світу з нагоди космічного польоту Юрія Гагаріна.

 

12 квітня — Міжнародний день польоту людини в космос (International Day of Human Space Flight).

 

03—06 квітня — Європейський тиждень астрономії та космічної науки (European Week of Astronomy and Space Science) відбудеться в Ліверпулі (Великобританія).

Це щорічна спільна зустріч Європейського астрономічного товариства (European Astronomical Society, EAS) та учасників Національного з’їзду астрономів (National Astronomy Meeting, NAM) Королівського астрономічного товариства (Royal Astronomical Society, RAS).

 

 

Березень 2018 року

 

 

27—29 березня — Тиждень космічної науки (Space Science Week) пройде у Вашингтоні (США).

 

26—28 березня — міжнародна конференція з квантової гравітації (International Conference on Quantum Gravity) відбудеться у м. Ґуанґдунґ (Китай).

 

24—28 березня — конференція «Поширення астрономічних знань серед широкого загалу» (Communicating Astronomy with the Public, CAP 2018) відбудеться в м. Фукуока (Японія).

 

19—23 березня — 49-а конференція «Місячна і планетарна наука» (Lunar and Planetary Science Conference, LPSC) відбудеться в м. Вудлендс (Техас, США).

 

12—16 березня — конференція «Зорі та утворення планет на Південному Заході 2» (Star and Planet Formation in the Southwest 2, SPF2) відбудеться у містечку Оракл (США).

 

11 березняМіжнародний день планетаріїв.

 

06—08 березня — зустріч «Астробіологічна наукова стратегія пошуку життя у Всесвіті» (Astrobiology Science Strategy for the Search for Life in the Universe) відбудеться у Вашингтоні (США).

 

05—09 березня — 17-а щорічна міжнародна конференція з астрофізики «Дисипативні та нагрівальні процеси в хаотичні плазмі — сонячна корона, сонячний вітер та міжзоряне середовище» (Dissipative and Heating Processes in Collisionless Plasma — the Solar Corona, the Solar Wind, and the Interstellar Medium) відбудеться в м. Санта-Фе (Нью-Мексико).

 

03 березня — 2-й Міжнародний форум з дослідження космосу (2nd International Space Exploration Forum, ISEF2) відбудеться в Токіо (Японія).

 

02—09 березня — подія «Подорож крізь Всесвіт 2018» (Journey through the Universe 2018) відбудеться у м. Гіло (Гаваї, США).

 

01—02 березня — 8-ий Міжнародний семінар «Покриття і затемнення» (8th International Workshop on Occultation and Eclipse) відбудеться в Стамбулі (Туреччина).

 

 

Лютий 2018 року

 

 

28 лютого — 01 березня — симпозіум «Марс в епоху нових космічних стартів» (Mars in the Age of New Space Launchers) відбудеться в Лондоні (Великобританія).

 

25 лютого — 02 березня — конференція «Дослідження зореутворення в ранньому Всесвіті» (Exploring Star Formation in the Remote Universe) відбудеться в м. Сесто (Італія).

 

21—23 лютого — конференція «Нейтрино в фізиці, астрофізиці та космології (Нові горизонти 2018)» (Neutrinos in Physics, Astrophysics and Cosmology (Nu Horizons 2018)) відбудеться в м. Аллахабад (Індія).

 

19—24 лютого — симпозіум МАС 340 «Довгострокові набори даних для розуміння сонячних і зоряних магнітних циклів» (IAU Symposium 340: Long-Term Datasets for the Understanding of Solar and Stellar Magnetic Cycles) відбудеться в м. Джайпур (Індія).

 

18—20 лютого — конференція «Темна Матерія» (Dark Matter Conference) відбудеться в Лос-Анджелесі (США).

 

17 лютого — науковий симпозіум Американської асоціації сприяння розвитку науки (American Association for the Advancement of Science, АААС) 2018 р. «Хімія і фізика молодих планетних систем» (The Chemistry and Physics of Nascent Planetary Systems) відбудеться в м. Остін (США).

 

13—19 лютого — симпозіум «Розділи астрофізики та космології, включаючи фундаментальні взаємодії» (Particle Astrophysics and Cosmology, Including Fundamental InteraCtions, PACIFIC 2018) відбудеться в м. Акаґава (Японія).

 

12—16 лютого — конференція «Динаміка Сонця II — Сонячний магнетизм від центру до корони» (Dynamic Sun II — Solar Magnetism from Interior to the Corona) відбудеться в м. Сієм Ріп поблизу Ангкор-Ват (Камбоджа).

 

09 лютого — засідання на тему «Від зовнішньої до внутрішньої Сонячної системи — походження та еволюція комет» (From the Outer to the Inner Solar System — The Origin and Evolution of Comets) відбудеться в Лондоні (Великобританія).

 

Січень 2018 року

 

25—28 січня — 22-а Міжнародна конференція з мікролінзування (22nd International Microlensing Conference) відбудеться в Окленді (Нова Зеландія).

 

21—26 січня — конференція «Хімічна та динамічна еволюція галактик» (Chemical and Dynamical Evolution of Galaxies) відбудеться у м. Сесто (Італія).

 

20—26 січня — Аспенська зимова конференція 2018 р. «Використання припливних явищ для вивчення надмасивних чорних дір» (2018 Aspen Winter Conference: Using Tidal Disruption Events to Study Super-Massive Black Holes) відбудеться у м. Аспен (США).

 

16—18 січня — засідання на тему «Наукова стратегія астробіології для пошуку життя в усьому Всесвіті» (Astrobiology Science Strategy for the Search for Life in the Universe) відбудеться у м. Ірвін (США).

 

15—19 січня — конференція «Розвиток галактик раннього Всесвіту — IV» (The growth of galaxies in the Early Universe — IV) відбудеться у м. Сесто (Італія).

 

13—15 січня — 4-а конференція з астрофізики та космічної науки (The 4th Conference on Astrophysics and Space Science, APSS 2018) відбудеться у м. Санья (Китай).

 

08—12 січня — 231 з’їзд Американського астрономічного товариства (American Astronomical Society, AAS) відбудеться у Вашингтоні (США).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1