Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ауверс фон Артур Юліус Фрідріх Георг (12.IX.1838 — 24.I.1915)

 

Auvers 

Німецький астроном Георг Фрідріх Юліус Артур фон Ауверс народився 12 вересня 1838 р. в м. Ґеттінґен. Упродовж 1857—1862 рр. здобував освіту в Ґеттінґенському й Кеніґсберзькому університетах. Працював (з 1866 р.) у Готській обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Артура фон Ауверса — позиційна астрономія. Він уклав (1879) перший фундаментальний каталог, що містив 539 яскравих зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Георг Фрідріх Юліус Артур фон Ауверс помер 24 січня 1915 р. в Берліні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1