Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бечварж Антонін (10.VI.1901 — 10.I.1965)

 

Bechvarzh 

Чеський астроном і метеоролог Антонін Бечварж народився 10 червня 1901 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеславі. Здобувши вищу освіту й захистивши (1934) дисертацію в галузі метеорології в Карловому університеті в Празі, став до роботи метеорологом у Високих Татрах. У 1941—1943 рр ініціював будівництво нової обсерваторії на горі Скалнате-Плесо й очолював її протягом 1943—1950 рр.

 

Галузь наукових інтересів Антоніна Бечваржа — сонячна фотосфера, комети й метеори. Відомий (зокрема, широкому загалу аматорів астрономії) як укладач атласів зоряного неба. Дуже добре грав на фортепіано й скрипці, а також був заядлим туристом, відданим шанувальником гір. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 4567 Бечварж.

 

Американський композитор-авангардист Джон Кейдж (John Cage) використав зоряні карти Бечваржа як основу для кількох своїх творчих робіт.

 

Антонін Бечварж помер 10 січня 1965 р. у м. Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеслав (Чехія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1