Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бернгем Веслі Шерберн (12.XII.1838 — 11.III.1921)

 Bernhem

 

Американський астроном Шерберн Веслі Бернгем народився 12 грудня 1838 р. у м. Тетфорді (штат Вермонт). Не здобув спеціальної астрономічної освіти — виконував (1870—1882) астрономічні спостереження у власній обсерваторії як астроном-аматор. Брав участь (1878) у визначенні астроклімату на горі Гамільтон в Каліфорнії, де згодом було відкрито Лікську обсерваторію. Упродовж 1888—1892 рр. працював у цій обсерваторії, далі (1893—1913) в Єркській обсерваторії (з 1893 — професор практичної астрономії Чиказького університету).

 

Галузь наукових інтересів Веслі Бернгема — подвійні зорі (відкрив 1274 таких об’єктів). Уклав каталог подвійних зір (1906), що містив дані про всі відомі (13655) тоді подвійні зорі, видимі в Північній півкулі Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 834 Бергемія (Burnhamia).

 

Шерберн Веслі Бернгем помер 11 березня 1921 р. у м. Чикаго (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1