Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бернгем Веслі Шерберн (12.XII.1838 — 11.III.1921)

 Bernhem

 

Американський астроном Шерберн Веслі Бернгем народився 12 грудня 1838 р. у м. Тетфорді (штат Вермонт). Не здобув спеціальної астрономічної освіти — виконував (1870—1882) астрономічні спостереження у власній обсерваторії як астроном-аматор. Брав участь (1878) у визначенні астроклімату на горі Гамільтон в Каліфорнії, де згодом було відкрито Лікську обсерваторію. Упродовж 1888—1892 рр. працював у цій обсерваторії, далі (1893—1913) в Єркській обсерваторії (з 1893 — професор практичної астрономії Чиказького університету).

 

Галузь наукових інтересів Веслі Бернгема — подвійні зорі (відкрив 1274 таких об’єктів). Уклав каталог подвійних зір (1906), що містив дані про всі відомі (13655) тоді подвійні зорі, видимі в Північній півкулі Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 834 Бергемія (Burnhamia).

 

Шерберн Веслі Бернгем помер 11 березня 1921 р. у м. Чикаго (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1