Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бернгем Веслі Шерберн (12.XII.1838 — 11.III.1921)

 Bernhem

 

Американський астроном Шерберн Веслі Бернгем народився 12 грудня 1838 р. у м. Тетфорді (штат Вермонт). Не здобув спеціальної астрономічної освіти — виконував (1870—1882) астрономічні спостереження у власній обсерваторії як астроном-аматор. Брав участь (1878) у визначенні астроклімату на горі Гамільтон в Каліфорнії, де згодом було відкрито Лікську обсерваторію. Упродовж 1888—1892 рр. працював у цій обсерваторії, далі (1893—1913) в Єркській обсерваторії (з 1893 — професор практичної астрономії Чиказького університету).

 

Галузь наукових інтересів Веслі Бернгема — подвійні зорі (відкрив 1274 таких об’єктів). Уклав каталог подвійних зір (1906), що містив дані про всі відомі (13655) тоді подвійні зорі, видимі в Північній півкулі Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 834 Бергемія (Burnhamia).

 

Шерберн Веслі Бернгем помер 11 березня 1921 р. у м. Чикаго (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1