Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Білз Сміт Карлайл (29.VI.1899 — 2.VII.1979)

 Bilz

 

Канадський астроном Карлайл Сміт Білз народився 29 червня 1899 р. у м. Кансо (Нова Шотландія). Вищу освіту здобув в університеті Акадія (м. Волфвілл), а також в університетах Торонто і Лондона. Протягом 1927—1964 рр. працював у Домінйонській астрофізичній обсерваторії (м. Вікторія, Британська Колумбія). З 1946 р. був її директором, а також очільником усіх канадських державних астрономічних обсерваторій.

 

Галузь наукових інтересів Сміта Білза — спектроскопія зір (зокрема докладно вивчав спектри зір типу Вольфа—Райє) і міжзоряної речовини. Був президентом Канадського королівського астрономічного товариства (1952) і Американського астрономічного товариства (1962—1964).

 

На честь науковця названо кратер на місяці й астероїд 3314 Білз.

 

Карлайл Сміт Білз помер 2 липня 1979 р. в Оттаві (Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1