Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Білз Сміт Карлайл (29.VI.1899 — 2.VII.1979)

 Bilz

 

Канадський астроном Карлайл Сміт Білз народився 29 червня 1899 р. у м. Кансо (Нова Шотландія). Вищу освіту здобув в університеті Акадія (м. Волфвілл), а також в університетах Торонто і Лондона. Протягом 1927—1964 рр. працював у Домінйонській астрофізичній обсерваторії (м. Вікторія, Британська Колумбія). З 1946 р. був її директором, а також очільником усіх канадських державних астрономічних обсерваторій.

 

Галузь наукових інтересів Сміта Білза — спектроскопія зір (зокрема докладно вивчав спектри зір типу Вольфа—Райє) і міжзоряної речовини. Був президентом Канадського королівського астрономічного товариства (1952) і Американського астрономічного товариства (1962—1964).

 

На честь науковця названо кратер на місяці й астероїд 3314 Білз.

 

Карлайл Сміт Білз помер 2 липня 1979 р. в Оттаві (Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1