Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Білз Сміт Карлайл (29.VI.1899 — 2.VII.1979)

 Bilz

 

Канадський астроном Карлайл Сміт Білз народився 29 червня 1899 р. у м. Кансо (Нова Шотландія). Вищу освіту здобув в університеті Акадія (м. Волфвілл), а також в університетах Торонто і Лондона. Протягом 1927—1964 рр. працював у Домінйонській астрофізичній обсерваторії (м. Вікторія, Британська Колумбія). З 1946 р. був її директором, а також очільником усіх канадських державних астрономічних обсерваторій.

 

Галузь наукових інтересів Сміта Білза — спектроскопія зір (зокрема докладно вивчав спектри зір типу Вольфа—Райє) і міжзоряної речовини. Був президентом Канадського королівського астрономічного товариства (1952) і Американського астрономічного товариства (1962—1964).

 

На честь науковця названо кратер на місяці й астероїд 3314 Білз.

 

Карлайл Сміт Білз помер 2 липня 1979 р. в Оттаві (Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1