Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бірман Бенедикт Франц Людвіг (13.III.1907 — 12.I.1986)

 

Birman 

Німецький астроном Людвіг Франц Бенедикт Бірман народився 13 березня 1907 р. у м. Гамм (Вестфалія). Вищу освіту здобув у Мюнхенському, Фрейбурзькому та Ґеттінґенському університетах упродовж 1925—1932 рр. До 1947 р. був викладачем в Єнському, Берлінському й Гамбурзському університетах. Упродовж 1947—1958 рр. очолював Інституту фізики в Ґеттінґені. З 1958 р. до 1971 р. був директором Інституту астрофізики (у складі Інституту фізики й астрофізики ім. М. Планка) в Мюнхені, а упродовж 1971—1975 рр. — директор Інституту фізики і астрофізики ім. М. Планка.

 

Галузь наукових інтересів Людвіга Бірмана — внутрішня будова зір, фізика плазми. Першим побудував теоретичні моделі конвекції в зорях (1930-ті рр.), передбачив існування постійного корпускулярного потоку від Сонця (сонячного вітру) і протяжної водневої оболонки навколо голови комет (1964). Низкана укових робіт Бірмана присвячена сонячній хромосфері й короні.

 

На честь науковця названо астероїд 73640 Бірманн.

 

Людвіг Франц Бенедикт Бірман помер 12 січня 1986 р. у Мюнхені.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1