Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бірман Бенедикт Франц Людвіг (13.III.1907 — 12.I.1986)

 

Birman 

Німецький астроном Людвіг Франц Бенедикт Бірман народився 13 березня 1907 р. у м. Гамм (Вестфалія). Вищу освіту здобув у Мюнхенському, Фрейбурзькому та Ґеттінґенському університетах упродовж 1925—1932 рр. До 1947 р. був викладачем в Єнському, Берлінському й Гамбурзському університетах. Упродовж 1947—1958 рр. очолював Інституту фізики в Ґеттінґені. З 1958 р. до 1971 р. був директором Інституту астрофізики (у складі Інституту фізики й астрофізики ім. М. Планка) в Мюнхені, а упродовж 1971—1975 рр. — директор Інституту фізики і астрофізики ім. М. Планка.

 

Галузь наукових інтересів Людвіга Бірмана — внутрішня будова зір, фізика плазми. Першим побудував теоретичні моделі конвекції в зорях (1930-ті рр.), передбачив існування постійного корпускулярного потоку від Сонця (сонячного вітру) і протяжної водневої оболонки навколо голови комет (1964). Низкана укових робіт Бірмана присвячена сонячній хромосфері й короні.

 

На честь науковця названо астероїд 73640 Бірманн.

 

Людвіг Франц Бенедикт Бірман помер 12 січня 1986 р. у Мюнхені.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1