Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бірман Бенедикт Франц Людвіг (13.III.1907 — 12.I.1986)

 

Birman 

Німецький астроном Людвіг Франц Бенедикт Бірман народився 13 березня 1907 р. у м. Гамм (Вестфалія). Вищу освіту здобув у Мюнхенському, Фрейбурзькому та Ґеттінґенському університетах упродовж 1925—1932 рр. До 1947 р. був викладачем в Єнському, Берлінському й Гамбурзському університетах. Упродовж 1947—1958 рр. очолював Інституту фізики в Ґеттінґені. З 1958 р. до 1971 р. був директором Інституту астрофізики (у складі Інституту фізики й астрофізики ім. М. Планка) в Мюнхені, а упродовж 1971—1975 рр. — директор Інституту фізики і астрофізики ім. М. Планка.

 

Галузь наукових інтересів Людвіга Бірмана — внутрішня будова зір, фізика плазми. Першим побудував теоретичні моделі конвекції в зорях (1930-ті рр.), передбачив існування постійного корпускулярного потоку від Сонця (сонячного вітру) і протяжної водневої оболонки навколо голови комет (1964). Низкана укових робіт Бірмана присвячена сонячній хромосфері й короні.

 

На честь науковця названо астероїд 73640 Бірманн.

 

Людвіг Франц Бенедикт Бірман помер 12 січня 1986 р. у Мюнхені.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1