Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бок Ян Барт (28.IV.1906 — 5.VIII.1983)

 

Bok

 

Американський астроном Барт Ян Бок народився 28 квітня 1906 р. у м. Горн (Нідерланди). Закінчивши (1926) Лейденський університет, до переїзду 1929 р. в США, був співробітником Астрономічної лабораторії імені Я. К. Каптейна Ґронінґенського університету. Протягом 1933—1957 рр. працював в Гарвардському університеті (з 1947 — професор). З 1957 р. до 1966 р. очолював обсерваторію Маунт-Стромло в Австралії і був професором Австралійського національного університету. З 1966 — професор університету Аризони (США), У 1966—1970 рр. — директор Стюардовської обсерваторії університету Аризони, а також професор цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Барта Бока — наша галактика. Досліджував, зокрема, спіральну структуру Галактики (серед іншого, за розподілом ділянок з іонізованим воднем). Разом з Е.Ф. Рейлі відкрив (1947) в ділянках зореутворення невеликі темні туманності круглої форми (їх назвали глобулами Бока), що сильно поглинають світло й видимі лише на тлі яскравих дифузних туманностей.

 

У 1970—1976 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу, а протягом 1972—1974 рр. — президентом Американського астрономічного товариства. На честь науковця і його дружини названо кратер на Місяці, астероїд 1983 Бок.

 

Барт Ян Бок помер 5 серпня 1983 р. у м. Тусон (штат Аризона, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1