Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бок Ян Барт (28.IV.1906 — 5.VIII.1983)

 

Bok

 

Американський астроном Барт Ян Бок народився 28 квітня 1906 р. у м. Горн (Нідерланди). Закінчивши (1926) Лейденський університет, до переїзду 1929 р. в США, був співробітником Астрономічної лабораторії імені Я. К. Каптейна Ґронінґенського університету. Протягом 1933—1957 рр. працював в Гарвардському університеті (з 1947 — професор). З 1957 р. до 1966 р. очолював обсерваторію Маунт-Стромло в Австралії і був професором Австралійського національного університету. З 1966 — професор університету Аризони (США), У 1966—1970 рр. — директор Стюардовської обсерваторії університету Аризони, а також професор цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Барта Бока — наша галактика. Досліджував, зокрема, спіральну структуру Галактики (серед іншого, за розподілом ділянок з іонізованим воднем). Разом з Е.Ф. Рейлі відкрив (1947) в ділянках зореутворення невеликі темні туманності круглої форми (їх назвали глобулами Бока), що сильно поглинають світло й видимі лише на тлі яскравих дифузних туманностей.

 

У 1970—1976 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу, а протягом 1972—1974 рр. — президентом Американського астрономічного товариства. На честь науковця і його дружини названо кратер на Місяці, астероїд 1983 Бок.

 

Барт Ян Бок помер 5 серпня 1983 р. у м. Тусон (штат Аризона, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1