Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Болтон Гейтенбі Джон (5.VI.1922 — 6.VII.1993)

 

Bolton 

Англійський і австралійський астроном Джон Гейтенбі Болтон народився 5 червня 1922 р. у м. Шеффілд (Англія). Вищу освіту здобув (1943) у Кембриджському університеті. З 1946 р. до 1954 р. був співробітником відділу радіофізики Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї (Австралія). Протягом 1955—1961 рр. працював у США — в Каліфорнійському технологічному інституті (заснував радіоастрономічну обсерваторію інституту в Овенс-Веллі). 1961 р. повернувся до Австралії щоб очолити роботи зі створенні нового 64-метрового повноповоротного радіотелескопа в обсерваторії Паркс (нині Австралійська національна радіоастрономічна обсерваторія; її першим директором був Дж. Болтон). З допомогою цього радіотелескопа у 1969 р. отримували радіо й телевізійні сигнали від космічного корабля «Аполлон 11», що діставив перших землян на поверхню Місяця.

 

Галузь наукових інтересів Джона Болтона — радіоастрономія. Досліджував дискретні радіоджерела (серед іншого й квазари), а також радіовипромінювання планет і Сонця. Разом із співробітниками уклав кілька каталогів дискретних джерел радіовипромінювання.

 

У 1973—1979 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу.

 

Джон Гейтенбі Болтон помер 6 липня 1993 р. в Австралії.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1