Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Болтон Гейтенбі Джон (5.VI.1922 — 6.VII.1993)

 

Bolton 

Англійський і австралійський астроном Джон Гейтенбі Болтон народився 5 червня 1922 р. у м. Шеффілд (Англія). Вищу освіту здобув (1943) у Кембриджському університеті. З 1946 р. до 1954 р. був співробітником відділу радіофізики Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї (Австралія). Протягом 1955—1961 рр. працював у США — в Каліфорнійському технологічному інституті (заснував радіоастрономічну обсерваторію інституту в Овенс-Веллі). 1961 р. повернувся до Австралії щоб очолити роботи зі створенні нового 64-метрового повноповоротного радіотелескопа в обсерваторії Паркс (нині Австралійська національна радіоастрономічна обсерваторія; її першим директором був Дж. Болтон). З допомогою цього радіотелескопа у 1969 р. отримували радіо й телевізійні сигнали від космічного корабля «Аполлон 11», що діставив перших землян на поверхню Місяця.

 

Галузь наукових інтересів Джона Болтона — радіоастрономія. Досліджував дискретні радіоджерела (серед іншого й квазари), а також радіовипромінювання планет і Сонця. Разом із співробітниками уклав кілька каталогів дискретних джерел радіовипромінювання.

 

У 1973—1979 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу.

 

Джон Гейтенбі Болтон помер 6 липня 1993 р. в Австралії.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1