Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Болтон Гейтенбі Джон (5.VI.1922 — 6.VII.1993)

 

Bolton 

Англійський і австралійський астроном Джон Гейтенбі Болтон народився 5 червня 1922 р. у м. Шеффілд (Англія). Вищу освіту здобув (1943) у Кембриджському університеті. З 1946 р. до 1954 р. був співробітником відділу радіофізики Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї (Австралія). Протягом 1955—1961 рр. працював у США — в Каліфорнійському технологічному інституті (заснував радіоастрономічну обсерваторію інституту в Овенс-Веллі). 1961 р. повернувся до Австралії щоб очолити роботи зі створенні нового 64-метрового повноповоротного радіотелескопа в обсерваторії Паркс (нині Австралійська національна радіоастрономічна обсерваторія; її першим директором був Дж. Болтон). З допомогою цього радіотелескопа у 1969 р. отримували радіо й телевізійні сигнали від космічного корабля «Аполлон 11», що діставив перших землян на поверхню Місяця.

 

Галузь наукових інтересів Джона Болтона — радіоастрономія. Досліджував дискретні радіоджерела (серед іншого й квазари), а також радіовипромінювання планет і Сонця. Разом із співробітниками уклав кілька каталогів дискретних джерел радіовипромінювання.

 

У 1973—1979 рр. був віце-президентом Міжнародного астрономічного союзу.

 

Джон Гейтенбі Болтон помер 6 липня 1993 р. в Австралії.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1