Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бос ван ден Гендрік Віллем (25.IX.1896 — 30.III.1974)

 

Bos 

Голландський астроном Віллем Гендрік ван ден Бос народився 25 вересня 1896 р. в Роттердамі. Вищу освіту здобув у Лейденському університеті (1925 р. захистив у ньому докторську дисертацію). Упродовж 1921—1925 рр. працював у Лейденській обсерваторії. 1925 р. переїхав у Південну Африку для трирічної роботи в обсерваторії Йоганнесбурґа, але залишався в ній на 41 рік. З 1941 р. до 1956 р. очолював цю обсерваторію. Вийшовши у відставку продовжував (до 1966 р.) виконувати астрономічні спостереження в Йоганнесбурзі, а потім у США.

 

Галузь наукових інтересів Біллема ван ден Боса — подвійні зорі. Відкрив майже 3000 нових подвійних зір, розробив метод обчислення орбіт подвійних зір й обчислив орбіти понад 150 пар таких зір. Разом із співробітниками Лейденської обсерваторії створив «Індекс Каталог візуально-подвійних зір, 1961,0», який було опубліковано в 1963 р.

 

У 1943—1944 рр. і 1955—1956 рр. був президентом Астрономічного товариства Південної Африки. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1663 ван ден Бос.

 

Віллем Гендрік ван ден Бос помер 30 березня 1974 р. в Йоганнесбурзі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1