Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Босс Льюїс (26.X.1846 — 5.X.1912)

 

Boss 

Американський астроном Льюїс Босс народився 26 жовтня 1846 р. у м. Провіденс (штат Род-Айленд). Закінчивши (1870) Дартмутський коледж, спершу працював у Вашингтоні клерком в державних установах, а потім у Морській обсерваторії США. У 1872—1876 рр. перебував у складі експедиції, що визначала кордон між США і Канадою вздовж 49-ї паралелі. З 1876 р. до 1911 р. очолював обсерваторію Дадлі (м. Скенектаді, штат Нью-Йорк).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Босса — позиційна астрономія. Виконав критичний огляд майже 100 фундаментальних зоряних каталогів й склав таблиці систематичних поправок до них. У 1878 р. на основі своїх спостережень створив каталог схилення та власних рухів 500 зір на епоху 1875 (цей каталог використовували для укладання американського астрономічного щорічника). 1879 р. розпочав спостерігати комети й обчислювати їх орбіти — завдяки цьому обсерваторія Дадлі кілька років поспіль була основним центром з обчислення орбіт нових комет. Уклав «Попередній загальний каталог» (PGC), що містить положення та власні рухи 6 188 яскравих зір (опубліковано 1910 р.) і розпочав роботу над «Загальним каталогом» (GC). Цей каталог, що містить власні рухи 33 342 зір до 7-ї величини, видав його син Бенджамін у 1936 р.

 

З 1909 р. і до кінця життя був редактором журналу «Astronomical Journal» (до 1941 р. журнал редагував син Босса Бенджамін). На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Льюїс Босс помер 5 жовтня 1912 р. в м. Олбані (штат Нью-Йорк).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1