Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Генбері Роберт (31.VIII.1916 — 16.I.2002)

 Braun Robert

 

Англійський і австралійський астроном Роберт Генбері Браун народився 31 серпня 1916 р. у м. Аруванкаду (Індія). Здобув освіту в Брайтонському технічному коледжі й коледжі Сіті-енд-Гілдз Лондонського університету. Протягом 1936—1947 рр. виконував радіотехнічні дослідження в британських військових відомствах. Упродовж 1949—1963 рр. працював у Манчестерському університеті (з 1960 р. — професор радіоастрономії). З 1964 р. — професор астрономії Сіднейського університету.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Брауна — радіоастрономія. Разом з К. Хезардом уперше виявив (1950) радіовипромінювання нормальної галактики (Туманність Андромеди). Спільно з Р.К. Твісса розробив теорію оптичного інтерферометра інтенсивностей для вимірювання кутових діаметрів зір. Побудував перші два таких інтерферометри і з їх допомогою виміряв діаметр Сиріуса та декількох десятків найяскравіших гарячих зір, а також визначив їх поверхневі температури, що дозволило уточнити шкалу температур гарячих зір.

 

У 1982—1985 рр. президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

Роберт Генбері Браун помер 16 січня 2002 р. у м. Ендовер (Великобританія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1