Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Браун Генбері Роберт (31.VIII.1916 — 16.I.2002)

 Braun Robert

 

Англійський і австралійський астроном Роберт Генбері Браун народився 31 серпня 1916 р. у м. Аруванкаду (Індія). Здобув освіту в Брайтонському технічному коледжі й коледжі Сіті-енд-Гілдз Лондонського університету. Протягом 1936—1947 рр. виконував радіотехнічні дослідження в британських військових відомствах. Упродовж 1949—1963 рр. працював у Манчестерському університеті (з 1960 р. — професор радіоастрономії). З 1964 р. — професор астрономії Сіднейського університету.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Брауна — радіоастрономія. Разом з К. Хезардом уперше виявив (1950) радіовипромінювання нормальної галактики (Туманність Андромеди). Спільно з Р.К. Твісса розробив теорію оптичного інтерферометра інтенсивностей для вимірювання кутових діаметрів зір. Побудував перші два таких інтерферометри і з їх допомогою виміряв діаметр Сиріуса та декількох десятків найяскравіших гарячих зір, а також визначив їх поверхневі температури, що дозволило уточнити шкалу температур гарячих зір.

 

У 1982—1985 рр. президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

Роберт Генбері Браун помер 16 січня 2002 р. у м. Ендовер (Великобританія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1