Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Генбері Роберт (31.VIII.1916 — 16.I.2002)

 Braun Robert

 

Англійський і австралійський астроном Роберт Генбері Браун народився 31 серпня 1916 р. у м. Аруванкаду (Індія). Здобув освіту в Брайтонському технічному коледжі й коледжі Сіті-енд-Гілдз Лондонського університету. Протягом 1936—1947 рр. виконував радіотехнічні дослідження в британських військових відомствах. Упродовж 1949—1963 рр. працював у Манчестерському університеті (з 1960 р. — професор радіоастрономії). З 1964 р. — професор астрономії Сіднейського університету.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Брауна — радіоастрономія. Разом з К. Хезардом уперше виявив (1950) радіовипромінювання нормальної галактики (Туманність Андромеди). Спільно з Р.К. Твісса розробив теорію оптичного інтерферометра інтенсивностей для вимірювання кутових діаметрів зір. Побудував перші два таких інтерферометри і з їх допомогою виміряв діаметр Сиріуса та декількох десятків найяскравіших гарячих зір, а також визначив їх поверхневі температури, що дозволило уточнити шкалу температур гарячих зір.

 

У 1982—1985 рр. президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

Роберт Генбері Браун помер 16 січня 2002 р. у м. Ендовер (Великобританія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1