Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Скільки планет, схожих на Землю, навколо сонцеподібних зір?

15 серпня 2019

Нове дослідження дало змогу отримати найточнішу оцінку того, як часто трапляються схожі на Землю розмірами та відстанню від своєї материнської зорі екзопланети, що обертаються навколо сонячноподібних зір. Знання швидкості виникнення цих потенційно населених планет буде важливим для проектування майбутніх астрономічних місій для вивчення сусідніх планет земного типу навколо зір, схожих на Сонце. Статтю, що описує модель, оприлюднив 14 серпня 2019 року The Astronomical Journal.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Браун Вільям Ернест (29.XI.1866 — 22.VII.1938)

 

Braun Ernest 

Англійський та американський астроном і математик Ернест Вільям Браун народився 29 листопада 1866 р. у м. Кінґстон-апон-Галл (Йоркшир, Англія). Закінчивши (1887) Крайст-коледж Кембриджського університету за фахом «математик», продовжив навчання в університеті (поєднуючи з роботою під керівництвом Джорджа Говарда Дарвіна) до 1891 р. Потім переїхав до США й упродовж 1891—1907 рр. працював у Геверфордському коледжі (з 1893 р. — професор математики). У 1907—1932 рр. — професор Єльського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ернеста Брауна — небесна механіка (на цей вибір вплинули ідеї Джорджа Вільяма Гілла щодо теорії руху Місяця з якими Е. Браун ознайомився 1888 р., коли розбирав папери Дж. Гілла на прохання Дж. Дарвіна). Побудував аналітичну теорію руху Місяця (точнішу, ніж теорія П.А. Ганзена) і обчислив нові таблиці (їх було видано в 1919 р.) руху Місяця й інших тіл Сонячної системи.

 

У 1928—1931 рр. — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1643 Браун.

 

Ернест Вільям Браун помер 22 липня 1938 р. у м. Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1