Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Вільям Ернест (29.XI.1866 — 22.VII.1938)

 

Braun Ernest 

Англійський та американський астроном і математик Ернест Вільям Браун народився 29 листопада 1866 р. у м. Кінґстон-апон-Галл (Йоркшир, Англія). Закінчивши (1887) Крайст-коледж Кембриджського університету за фахом «математик», продовжив навчання в університеті (поєднуючи з роботою під керівництвом Джорджа Говарда Дарвіна) до 1891 р. Потім переїхав до США й упродовж 1891—1907 рр. працював у Геверфордському коледжі (з 1893 р. — професор математики). У 1907—1932 рр. — професор Єльського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ернеста Брауна — небесна механіка (на цей вибір вплинули ідеї Джорджа Вільяма Гілла щодо теорії руху Місяця з якими Е. Браун ознайомився 1888 р., коли розбирав папери Дж. Гілла на прохання Дж. Дарвіна). Побудував аналітичну теорію руху Місяця (точнішу, ніж теорія П.А. Ганзена) і обчислив нові таблиці (їх було видано в 1919 р.) руху Місяця й інших тіл Сонячної системи.

 

У 1928—1931 рр. — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1643 Браун.

 

Ернест Вільям Браун помер 22 липня 1938 р. у м. Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1