Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Вільям Ернест (29.XI.1866 — 22.VII.1938)

 

Braun Ernest 

Англійський та американський астроном і математик Ернест Вільям Браун народився 29 листопада 1866 р. у м. Кінґстон-апон-Галл (Йоркшир, Англія). Закінчивши (1887) Крайст-коледж Кембриджського університету за фахом «математик», продовжив навчання в університеті (поєднуючи з роботою під керівництвом Джорджа Говарда Дарвіна) до 1891 р. Потім переїхав до США й упродовж 1891—1907 рр. працював у Геверфордському коледжі (з 1893 р. — професор математики). У 1907—1932 рр. — професор Єльського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ернеста Брауна — небесна механіка (на цей вибір вплинули ідеї Джорджа Вільяма Гілла щодо теорії руху Місяця з якими Е. Браун ознайомився 1888 р., коли розбирав папери Дж. Гілла на прохання Дж. Дарвіна). Побудував аналітичну теорію руху Місяця (точнішу, ніж теорія П.А. Ганзена) і обчислив нові таблиці (їх було видано в 1919 р.) руху Місяця й інших тіл Сонячної системи.

 

У 1928—1931 рр. — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1643 Браун.

 

Ернест Вільям Браун помер 22 липня 1938 р. у м. Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1