Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено першу планету-гігант коло білого карлика

04 грудня 2019

 

Науковці, які використовують Дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, вперше знайшли докази існування великої планети, пов’язаної із зорею білим карликом. Планета обертається навколо гарячого білого карлика, залишку зорі, схожої на Сонце, на близькій відстані. Внаслідок цього вона втрачає атмосферу з якої довкола зорі утворився газовий диск. Ця унікальна система є своєрідним натяком на те, який вигляд може мати Сонячна система у віддаленому майбутньому.

Докладніше:

Астрономи знайшли перші докази того, що існують міні-чорні діри

02 грудня 2019

Зовсім новий клас чорних дір може існувати у Всесвіті, й ці об’єкти, можливо, набагато менші від відкритих раніше крихітних небесних тіл — до такого нового і радикального висновку дійшли науковці.

 

Дослідники виявили чорну діру порівняно низької маси, що є супутником зорі, яка лежить від Землі на відстані 10000 світлових років. Фото з сайту www.livescience.com.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Брукс Роберт Вільям (11.VI.1844 — 3.V.1922)

 Bruks

 

Американський астроном Вільям Роберт Брукс народився 11 червня 1844 р. у м. Мейдстон (Англія). Зацікавився астрономією в дитинстві (під час подорожі в Австралію увагу хлопця привернув секстант з допомогою якого визначали координати корабля). У 1857 р. його родина переселилася в США.

 

Здобувши фах фотографа, отримав знання конструкції об’єктива — це дозволило будувати власні телескопи. 1881 р. відкрив першу комету. Бізнесмен і аматор астрономії Вільям Сміт, вражений успіхами колеги в справі пошуку комет (у 1886 р. той відкрив три нові комети), побудував (1888) у м. Женева (штат Нью-Йорк) нову обсерваторію і будинок для сім’ї Брукса. Очолюючи обсерваторію Сміта, Брукс став (1900) також професором астрономії коледжу Гобарта в Женеві. Один з піонерів у застосуванні фотографії в астрономії. Упродовж 1883—1912 рр. (29 років астрономічних спостережень) Вільям Брукс відкрив 24 комети.

 

На честь науковця названо астероїд 2773 Брукс.

 

Вільям Роберт Брукс помер 3 травня 1922 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1