Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Брукс Роберт Вільям (11.VI.1844 — 3.V.1922)

 Bruks

 

Американський астроном Вільям Роберт Брукс народився 11 червня 1844 р. у м. Мейдстон (Англія). Зацікавився астрономією в дитинстві (під час подорожі в Австралію увагу хлопця привернув секстант з допомогою якого визначали координати корабля). У 1857 р. його родина переселилася в США.

 

Здобувши фах фотографа, отримав знання конструкції об’єктива — це дозволило будувати власні телескопи. 1881 р. відкрив першу комету. Бізнесмен і аматор астрономії Вільям Сміт, вражений успіхами колеги в справі пошуку комет (у 1886 р. той відкрив три нові комети), побудував (1888) у м. Женева (штат Нью-Йорк) нову обсерваторію і будинок для сім’ї Брукса. Очолюючи обсерваторію Сміта, Брукс став (1900) також професором астрономії коледжу Гобарта в Женеві. Один з піонерів у застосуванні фотографії в астрономії. Упродовж 1883—1912 рр. (29 років астрономічних спостережень) Вільям Брукс відкрив 24 комети.

 

На честь науковця названо астероїд 2773 Брукс.

 

Вільям Роберт Брукс помер 3 травня 1922 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1