Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Брукс Роберт Вільям (11.VI.1844 — 3.V.1922)

 Bruks

 

Американський астроном Вільям Роберт Брукс народився 11 червня 1844 р. у м. Мейдстон (Англія). Зацікавився астрономією в дитинстві (під час подорожі в Австралію увагу хлопця привернув секстант з допомогою якого визначали координати корабля). У 1857 р. його родина переселилася в США.

 

Здобувши фах фотографа, отримав знання конструкції об’єктива — це дозволило будувати власні телескопи. 1881 р. відкрив першу комету. Бізнесмен і аматор астрономії Вільям Сміт, вражений успіхами колеги в справі пошуку комет (у 1886 р. той відкрив три нові комети), побудував (1888) у м. Женева (штат Нью-Йорк) нову обсерваторію і будинок для сім’ї Брукса. Очолюючи обсерваторію Сміта, Брукс став (1900) також професором астрономії коледжу Гобарта в Женеві. Один з піонерів у застосуванні фотографії в астрономії. Упродовж 1883—1912 рр. (29 років астрономічних спостережень) Вільям Брукс відкрив 24 комети.

 

На честь науковця названо астероїд 2773 Брукс.

 

Вільям Роберт Брукс помер 3 травня 1922 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1