Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Чандлер Карло Сет (17.IX.1846 — 31.XII.1913)

 Chandler

 

Американський астроном Сет Карло Чандлер народився 17 вересня 1846 р. у Бостоні. Здобув (1861) вищу освіту в Гарвардському університеті. Протягом 1864—1870 рр. працював у Береговій геодезичній службі США. У 1871—1881 роках — у страховій компанії. Упродовж 1881—1904 рр. — співробітник Гарвардської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Сета Чандлера — геодинаміка. Досліджував вільний рух полюсів Землі. Виконав аналіз коливання широти за понад 200 років (з часів спостережень Джеймса Бредлі) й показав, що багато з непояснених протиріч у спостереженнях були зумовлені коливаннями широти місця спостереження.

 

Відкрив коливання осі обертання Землі з періодом 428 діб (період Чандлера), яке є вільною нутацією, передбаченою ще Ейлером. Рух полюсів, зумовлений вільною нутацією, називають чандлерівським рухом полюсів Землі. Вивчав комети й змінні зорі (уклав кілька каталогів цих об’єктів).

 

Протягом 1896—1909 рр. був головним редактором журналу «Astronomical Journal». На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Сет Карло Чандлер помер 31 грудня 1913 р. у Бостоні (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1