Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики

07 вересня 2024

 

Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.

 

Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.

Докладніше:

Суперкомп’ютерне моделювання пояснює рентгенівське випромінювання чорних дір

24 серпня 2024

Дослідники з Гельсінського університету досягли успіху в тому, чого прагнули з 1970-х років: пояснили рентгенівське випромінювання з навколишнього середовища чорної діри.

 

 

Завдяки докладному суперкомп’ютерному моделюванню, дослідники з Гельсінського університету змоделювали взаємодію між випромінюванням, плазмою та магнітними полями навколо чорних дір. Було виявлено, що хаотичні рухи, або турбулентність, спричинені магнітними полями, нагрівають локальну плазму і змушують її випромінювати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

д’Азамбюжа Анрі Люсьєн (28.I.1884 — 18.VII.1970)

 

 

Французький астроном Люсьєн Анрі д’Азамбюжа народився 28 січня 1884 р. у Парижі. З 15-річного віку протягом 1899—1959 рр. працював у Медонській обсерваторії. Галузь наукових інтересів — Сонце. Допоміг Анрі Деландру створити великий спектрогеліограф Медонської обсерваторії і протягом багатьох років щоденно виконував з допомогою цього інструменту фотографування хромосфери на всій площі диска Сонця. Виконав важливі дослідження структури сонячної хромосфери, сонячних волокон. Організував видання «Синоптичних карт хромосфери». У 1949—1951 рр. — президент Французького астрономічного товариства.

 

Люсьєн Анрі д’Азамбюжа помер 18 липня 1970 р.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1