Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп NICER дав змогу виміряти розміри нейтронних зір з високою точністю

18 квітня 2021

 

Матерія всередині нейтронних зір, щільних залишків після вибуху масивних зір, перебуває в найбільш незвичному стані, який можуть виміряти науковці. Тепер завдяки даним, отриманим за допомогою рентгенівського телескопа «Зонд для дослідження внутрішньої будови нейтронних зір» (Neutron star Interior Composition Explorer, NICER), який встановлено на Міжнародній космічній станції, вчені виявили: ця таємнича речовина стискається не так сильно, ніж передбачали деякі фізики.

Докладніше:

У далеких галактиках, що зливаються, виявлено подвійні надмасивні чорні діри

09 квітня 2021

 

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла і космічного зонда «Гея» астрономи відкрили дві пари квазарів у далекому Всесвіті, що лежать близько один біля одного. Подальші спостереження методом спектроскопії, виконані на телескопі Джеміні північ (Gemini North), дали змогу побачити окремо кожен квазар в одній з цих далеких пар. Відстань між квазарами найменша, ніж в будь-якій іншій парі квазарів, виявлених так далеко від Землі. Це відкриття є вагомим доказом існування подвійних надмасивних чорних дір, а також важливим з огляду на розумінням злиття галактик у ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Делоне Ежен Шарль (9.IV.1816 — 5.VIII.1872 р.)

 

Delone 

Французький астроном і математик Шарль Ежен Делоне народився 9 квітня 1816 р. у м. Люзіньї-сюр-Барс. Навчався (1836) у Політехнічній школі та Гірничій інженерній школі в Парижі. Викладав механіку, математику і астрономію в різних інженерних школах і Паризькому університеті. У 1870—1872 рр. — директор Паризької обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Шарля Делоне — небесна механіка. Розробив (1846—1855) метод розв’язання задачі збуреного руху небесних тіл (метод Делоне) і застосував його для обчислення руху Місяця. Відкрив (1867) вікове уповільнення обертання Землі, викликане її приливною взаємодією з Місяцем і Сонцем. Виконав дослідження збуренням в русі Урану (1842) і теорії припливів (1844).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 8688 Делоне.

 

Шарль Ежен Делоне помер (утопився внаслідок затоплення човна недалеко від берегів м. Шербур-Октевіль) 5 серпня 1872 р. у Франції.

 

Докладніше про Шарля Ежена Делоне

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1