Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Новий аналіз астероїдного пилу демонструє наявність солоної води в ранній Сонячній системі

03 лютого 2025

У рамках місії НАСА OSIRIS-REx було взято дорогоцінні зразки пилу та дрібного каміння з поверхні астероїда Бенну.У вересні 2023 року капсула повернулася на Землю.Відтоді міжнародна група вчених була зайнята вивченням приблизно 120 грамів матеріалу, зібраного з поверхні астероїда.

Астероїд Бенну був ціллю для місії OSIRIS-REx, оскільки спостереження дистанційного зондування із Землі показали, що це астероїд типу B. Ці астероїди багаті на вуглець і гідратовані глинисті мінерали, які схожі на групу метеоритів на Землі, відомих як вуглецеві хондрити.

На відміну від зразків метеоритів, зразки, зібрані з астероїдів, не були фізично чи хімічно змінені атмосферою та біосферою Землі. Це дозволяє вченим вирішувати ключові питання про еволюцію ранньої Сонячної системи, формування планет і складові зародження життя.

Інша мета місії OSIRIS-REx полягає в тому, щоб пов’язати результати лабораторних проб із результатами методів дистанційного зондування. Це допомагає нам підтвердити астрономічні спостереження астероїдів, щоб покращити наші дослідження Сонячної системи.

Коли вчені проаналізували зразки зБенну, то були здивовані, виявивши крихітні кристали соляних мінералів, відомих як галіт і сильвіт.Це було проривне відкриття.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Пауля Ґутника

 

 

Німецький астрофізик Пауль Ґутник, один із піонерів застосування фотоелектричних методів для вимірювання блиску небесних тіл, народився 12 січня 1879 р. у м Гітдорф біля Кельна. У 1897—1901 рр. студіював математику і природничі науки в Боннському університеті, після закінчення університету ява роки був асистентом відомого астронома А. Ауверса в Берлінській обсерваторії, потім три роки працював у обсерваторії Боткамп поблизу Кіля. 1906 р. повернувся до Берлінської обсерваторії, 1916 р. став професором Берлінського університету, а 1921 р., після смерті Г. О. Струве, змінив його на посаді директора обсерваторії Берлін—Бабельсберг, яку посідав до останніх днів життя.

 

Уже перші наукові праці Гутника були присвячені змінним зорям, і інтерес до цих об’єктів визначив усю подальшу діяльність вченого. У 1910—1911 рр. його увагу привернули дослідження німецьких фізиків Ю. Ельстера і Г. Гейтеля, котрі створили перші фотоелементи, запровадили їх у техніку та розвинули метод фотоелектричних вимірювань. Гутник побудував фотоелектричний зоряний фотометр, в якому використовувалися калійові, натрійові та рубідійові фотоелементи. Цей прилад був установлений на 31-сантиметрову бабельсберзькому рефракторі. 1912 р. Гутник з Р. Прагером приступив до систематичних спостережень блиску багатьох змінних зір.

 

Ці дослідження разом з працями американського астронома Дж. Стеббінса започаткували фотоелектричну астрофотометрію, яка значно підвищила точність визначення блиску порівняно з візуальними та фотографічними методами і дала змогу вивчати тонкі фотометричні ефекти. Гутник виконав численні дослідження блиску змінних, спектрально-подвійних і нових зір, планет та їхніх супутників, астероїдів; 1920 р. він зробив перші визначення фотоелектричних кольорових індексів зір.

 

Гутник був членом Пруської АН в Берліні, Баварської АН у Мюнхені, Німецької академії природознавців «Леопольдіна» в Галле. Папської АН у Ватікані та інших наукових товариств.

 

Пауль Ґутник помер помер б вересня 1947 р. в Берліні.

 

М. Г. Родрігес

Джерело: Короткий астрономічний календар 1979

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1