Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Формування Місяця привело до появи води на Землі

22 травня 2019

Земля унікальна в Сонячній системі: вона єдина планета з твердою поверхнею, яка має багато води і великого супутника, що стабілізує її вісь. Ці дві обставини потрібні для розвитку життя на нашій планеті. Тепер планетологи з Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері (Німеччина) змогли показати, що вода потрапила на Землю під час формування Місяця приблизно 4,4 млрд років тому.

 

Докладніше:

Нові свідчення про те, як давні галактики освітлювали Всесвіт

09 травня 2019

Космічний телескоп «Спітцер» (Spitzer) допоміг виявити, що деякі з ранніх галактик Всесвіту були яскравішими, ніж очікувалося. Надлишок світла є побічним продуктом галактик, що випускають неймовірно велику кількість іонізуючого випромінювання. Знахідка дає підказки про причину епохи реіонізації — великої космічної події, що перетворила головно непрозорий Всесвіт на світ сяючих зір, які ми бачимо нині.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Йоганна Кеплера

 

Німецький математик і астроном Йоганн Кеплер народився у м. Вейль-дер-Штадт. У 15 років почав навчання в церковній школі, а в 1593 р. блискуче закінчив Тюбінгенський університет і був призначений професором математики й «моральної філософії» у гімназії Граца (Австрія).

 

У 1600 р. переїхав у Прагу до Тіхо Браге, по смерті якого одержав у своє розпорядження великий архів астрономічних спостережень. У цей же час завзято виконував астрономічні дослідження. У 1611 р. опублікувавтвір «Діоптрика», де запропонував свою систему зорової труби, в якій об’єктивом і окуляром є двоопуклі лінзи.

 

Вивчення закономірностей руху планети Марс за спостереженнями Т. Браге, Кеплер почав ще за життя великого астронома. Результатом дев’ятирічної роботи стала книга вченого в якій він показав, що Марс рухається навколо Сонця не по колу, як вважав Коперник, а по еліпсу. Сонце міститься в одному з фокусів цього еліпса. Незабаром Кеплер показав, що ці закони можна застосувати й до інших планет, а також до руху Місяця навколо Землі. У творі «Гармонія світу» (1619 р.) поряд із фантастичними міркуваннями про зв’язок між відношеннями відстаней планет у Сонячній системі і музичними тонами («музика сфер») Кеплер наводить ще одну, встановлену ним, важливу закономірність щодо руху планет навколо Сонця. Вказані закономірності мають назву законів Кеплера.

 

Останні два десятиліття життя були для Кеплера особливо важкими. Ще 1611 р. хвороби забрали трьох його дітей і дружину. Його мати потрапила до в’язниці за обвинуваченням у чаклунстві: процес тривав шість років і Кеплер доклав великих зусиль щоб її оправдали і звільнили. Не отримуючи платні і не маючи засобів до існування він у 1628 р. пішов на службу до полководця Валленштейна астрологом. Помер Кеплер у злиднях на 59-му році життя.

 

Іван Крячко

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1