Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Еллісон Арчделл Мервін (5.VI.1909 — 12.IX.1963)

 

 

Ірландський астроном Мервін Арчделл Еллісон народився 5 червня 1909 р. у селі Фетард-он-Сі (графство Вексфорд). Освіту здобув (1931) у Трініті-коледжі в Дубліні. Протягом 1947—1958 рр. працював у Королівській обсерваторії в Единбурзі. З 1958 р. — директор Дансинкської обсерваторії (поблизу Дубліна).

 

Галузь наукових інтересів Мервіна Еллісона — фізика Сонця. Сконструював спектрогеліоскоп і з його допомогою виконував у власній обсерваторії в 1940-х роках регулярні спостереження Сонця, які потім продовжив в Единбурзькій і Дансинкській обсерваторіях. Досліджував зв’язок сонячних і геофізичних явищ. Під час Міжнародного геофізичного року (1 червня 1957 р. — 31 грудня 1958 р.) керував виданням щоденних карт сонячної активності.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Мервін Арчделл Еллісон помер 12 вересня 1963 р. в Дубліні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1