Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Емден Роберт (4.III.1862 — 8.X.1940)

 

 

Швейцарський астрофізик і геофізик Роберт Емден народився 4 березня 1862 р. у м. Санкт-Ґаллен. Здобув освіту в університетах Гейдельберга, Берліна й Страсбурга. Упродовж 1899—1934 рр. працював у Вищій технічній школі в Мюнхені. Був також почесним професором астрофізики в Мюнхенському університеті й редактором журналу Zeitschrift fur Astrophysik, заснованого в 1930 р. У 1934 р. повернувся до Швейцарії, жив в Цюріху й продовжував наукові дослідження.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Емдена — застосування термодинаміки до проблем астрофізики й геофізики. Розробив теорію (її викладено у монографії «Газові кулі: застосування механічної теорії високої температури до космологічних і метеорологічних проблем», 1907) політропної рівноваги газової кулі, що дала змогу побудувати моделі внутрішньої будови зір залежно від розподілу в них густини речовини. Цю теорію також застосував до туманностей, інших космічних об’єктів, земної атмосфери. Запропоновані теоретичні методи стали основою для подальших досліджень з цього питання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Роберт Емден помер 8 жовтня 1940 р. в Цюриху.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1