Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Евдокс Кнідський (бл. 408 р. до н. е. — бл. 355 р. до н. е.)

 

 

Давньогрецький математик і астроном Евдокс Кнідський народився бл. 408 до н. е. в м. Кнід, що на південному заході Малої Азії. Здобував знання з математики й медицини у піфагорійця Архіта Тарентського в Італії, потім в Афінах перебував у школі Платона. Вивчав астрономію в Геліополі (Єгипет). Зрештою поселився у м. Кізік (на березі Мармурового моря) й заснував свою математичну й астрономічну школу (сам читав лекції з філософії, астрономії і метеорології).

 

Школа мала обсерваторію, де учні виконували систематичні спостереження за небесними світилами. Близько 368 р. до н. е. повернувся разом з частиною учнів до Афін. Одним з перших спробував створити теорію руху планет. Для кожної планети ввів чотири сфери, що обертаються рівномірно. Пояснював добовий рух планет, їх рух відносно екліптики, а також його відмінність у кожної з планет, обертанням цих сфер. Склав найдавнішу з відомих карт зоряного неба, на якій сузір’я були зображені у вигляді фігур різних тварин і героїв старогрецьких міфів. Одним з перших подав на зоряній мапі назви зодіакальних сузір’їв, а також тих, що лежать за межами поясу Зодіаку.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Евдокс Кнідський помер близько 355 р. до н. е. в Кніді (Мала Азія, Турція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1