Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фалес Мілетський (прибл. 624 до н. е. — 548 до н. е.)

 Fales

 

Давньогрецький філософ, математик і астроном Фалес Мілетський народився прибл. 624 р. до н. е. у м. Мілет (Мала Азія). Походив із знатного фінікійського роду. Багато подорожував (у молоді роки відвідав Єгипет, де в школах Мемфіса і Фів вивчав різні науки). Повернувшись на батьківщину, заснував у Мілеті філософську школу. Передбачив сонячне затемнення (28 травня 585 до н. е.). Визначив дати сонцестояння і рівнодення, встановив тривалість року (365 днів), відкрив факт руху Сонця відносно зір.

 

Фалеса вважають найпершим грецьким астрономом, а також першим мудрецем серед знаменитих «семи мудреців» далекого минулого. На честь науковця названо кратер на Місяця.

 

Фалес Мілетський помер прибл. 548 р. до н. е. у м. Мілет.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1