Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фрідман Герберт (21.VI.1916 — 9.IX.2000)

 

Fridman Herbert 

Американський астроном Герберт Фрідман народився 21 червня 1916 р. в Брукліні. Здобув (1936) вищу освіту в Бруклінському коледжі. З 1940 р. співробітник Дослідницької лабораторії Військово-морського флоту США у Вашингтоні (протягом 1958—1963 років очолював відділ атмосфери і астрофізики, з 1963 р. — відділ наук про космос). З 1960 року — професор фізики університету штату Меріленд. З 1963 р. також був провідним науковим співробітником Центру космічних досліджень імені Е.О. Галберта.

 

Галузь наукових інтересів ― позаатмосферна астрономія (один із її фундаторів). Керував першими експериментами, що дозволили з допомогою висотних ракет відкрити рентгенівське випромінювання Сонця. Уперше виміряв випромінювання зір у далекій ультрафіолетовій ділянці спектра. Виконав багато досліджень з допомогою ракет і штучних супутників Землі з виявлення і вимірювання космічного рентгенівського і γ-випромінювань.

 

Один із засновників Міжнародної академії астронавтики.

 

Герберт Фрідман помер 9 вересня 2000 р. у Арлінґтоні, передмісті Вашингтона.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1