Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гайнд Рассел Джон (12.V.1823 — 23.XII.1895)

 Haind

 

Англійський астроном Джон Рассел Гайнд народився 12 травня 1823 р. у м. Ноттінгем. У 1840 р. приїхав до Лондона з метою здобути професію цивільного інженера, але облишив цю затію й пристав на пропозицію працювати в Гринвіцькій обсерваторії під керівництвом Джорджа Бідделя Ейрі. Через чотири роки він очолив приватну обсерваторію Джорджа Бішопа. Упродовж 1853—1891 рр. був керівником «Морського альманаху» (англ. Nautical Almanac).

 

Галузь наукових інтересів Джона Гайнда — астероїди, змінні зорі. Він був серед перших, хто розпочав пошук астероїдів (відкрив 10 цих об’єктів). Також відкрив 2 комети, змінну зорю Т Тельця і відбивну туманність, що з нею пов’язана (її називають змінною туманністю Гайнда). Одним з перших спостерігав (1851) під час повного сонячного затемнення протуберанці.

 

У 1880 р. був президентом Королівського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1897 Гайнд.

 

Джон Рассел Гайнд помер 23 грудня 1895 р. у Твікенемі (передмістя Лондона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1