Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гайнд Рассел Джон (12.V.1823 — 23.XII.1895)

 Haind

 

Англійський астроном Джон Рассел Гайнд народився 12 травня 1823 р. у м. Ноттінгем. У 1840 р. приїхав до Лондона з метою здобути професію цивільного інженера, але облишив цю затію й пристав на пропозицію працювати в Гринвіцькій обсерваторії під керівництвом Джорджа Бідделя Ейрі. Через чотири роки він очолив приватну обсерваторію Джорджа Бішопа. Упродовж 1853—1891 рр. був керівником «Морського альманаху» (англ. Nautical Almanac).

 

Галузь наукових інтересів Джона Гайнда — астероїди, змінні зорі. Він був серед перших, хто розпочав пошук астероїдів (відкрив 10 цих об’єктів). Також відкрив 2 комети, змінну зорю Т Тельця і відбивну туманність, що з нею пов’язана (її називають змінною туманністю Гайнда). Одним з перших спостерігав (1851) під час повного сонячного затемнення протуберанці.

 

У 1880 р. був президентом Королівського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1897 Гайнд.

 

Джон Рассел Гайнд помер 23 грудня 1895 р. у Твікенемі (передмістя Лондона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1