Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Середня температура Всесвіту щодалі зростає

15 листопада 2020

 

Вже майже століття астрономи знають, що Всесвіт перебуває в стані розширення. Починаючи з 1990-х років, вони зрозуміли, що від часу в чотири мільярди років тому темпи розширення прискорюються. В міру того, як це прискорення зростає, а скупчення галактик і волокна з речовини та матерії у Всесвіті віддаляються одні від одних, науковці вважали, що середня температура Всесвіту поступово буде знижуватися.

Докладніше:

Виконано перші спостереження в рамках нового етапу астрономічного огляду неба з метою кращого розуміння космосу

05 листопада 2020

Перші спостереження в рамках п’ятого етапу Слоанівського цифрового огляду неба (Sloan Digital Sky Survey) виконано 24 жовтня 2020 р. Цей новий огляд всього неба зміцнить наше розуміння формування та еволюції галактик, зокрема й нашого Молочного Шляху, а також надмасивних чорних дір, які ховаються в їхніх центрах.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґо Шоуцзін (1231 — 1316)

 

Go 

Китайський астроном, математик і гідроінженер Шоуцзін Ґо народився 1231 р. у м. Сінтай (сучасна провінція Хебей). Цікавився астрономією з дитячих років, з 1251 р. вже працював гідроінженером. У 1276 р. йому доручили створити спеціальну службу, яка мала виконати астрономічні спостереження для розробки нового календаря (запроваджений у Китаї в 1281 р.). Тривалість року в календарі «Шоуша чи» становить 365,2425 діб, тобто відповідає тривалості року в григоріанському календарі, запровадженому в Європі на три століття пізніше).

 

Шоуцзін Ґо був противником астрології, за його наполяганням з календаря вилучили розділи з прогнозами земних подій за розташуванням небесних світил. У 1279 р. став до роботи в Імператорській обсерваторії в Даду (з 1283 р. її директор). З метою точних обчисленнях координат Сонця і Місяця на небесній сфері розробив основ сферичної тригонометрії (її «китайська» специфіка полягала в тому, що не було тригонометричних функцій — синуса, косинуса тощо). Розробив багато стаціонарних і переносних кутомірних астрономічних інструментів (у 1260 р. побудував свою першу армілярну сферу).

 

На честь науковця названо астероїд 2012 Ґо Шоуцзін.

 

Шоуцзін Ґо помер 1316 р. у м. Даду (сучасний Пекін).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1