Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

У космосі виявлено молекулу, яка першою виникла у Всесвіті

18 квітня 2019

На початку, понад 13 мільярдів років тому, Всесвіт був недиференційованим «супом» з трьох простих, одноатомних елементів. Формування зір не відбувалося ще протягом 100 мільйонів років. Але упродовж 100 000 років після Великого Вибуху з’явилася перша молекула, неймовірний «шлюб» гелію і водню, відома як іон гідриду гелію, або HeH+.

Докладніше

Отримано перше пряме зображення важливої складової потужних радіогалактик

03 квітня 2019

Астрономи використали Дуже велику антену (Very Large Array, VLA) імені Карла Янського Національного наукового фонду (США) для створення першого прямого зображення пилоподібної структури у вигляді пончика, що оточує надмасивну чорну діру в ядрі однієї з найяскравіших радіогалактик у Всесвіті. Наявність такої структури була теоретично передбачена майже чотири десятиліття тому, як істотної складової таких об’єктів. Результати дослідження оприлюднив Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрімальді Франческо Марія (2.IV.1618 — 28.XII.1663)

 

Grimaldi 

Італійський фізик і астроном Франческо Марія Ґрімальді народився 2 квітня 1618 р. у м. Болонья. У 1647 р. став доктором філософії, а у 1651 р. прийняв сан священика. Викладав в єзуїтському коледжі в Болоньї спершу філософію (внаслідок суперечок його усунули від її викладання), потім математику.

 

Відкрив дифракцію світла (результати оприлюднив у 1665 р.). Разом з Дж. Б. Річчолі склав карту Місяця й запровадив назви утворень на його поверхні, які використовують донині. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Франческо Марія Ґрімальді помер 28 грудня 1663 р. в м. Болонья (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1