Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Комета Леонарда — подарунок природи напередодні Нового року

06 грудня 2021

12 грудня 2021 року повз Землю на відстані майже 35 мільйонів кілометрів пройде комета Леонарда. Її, можливо, буде видно неозброєним оком, тобто без допомоги будь-яких оптичних приладів. Ця комета — гарний подарунок природи всім тим, хто цікавиться зоряним небом.

Докладніше:

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрімальді Франческо Марія (2.IV.1618 — 28.XII.1663)

 

Grimaldi 

Італійський фізик і астроном Франческо Марія Ґрімальді народився 2 квітня 1618 р. у м. Болонья. У 1647 р. став доктором філософії, а у 1651 р. прийняв сан священика. Викладав в єзуїтському коледжі в Болоньї спершу філософію (внаслідок суперечок його усунули від її викладання), потім математику.

 

Відкрив дифракцію світла (результати оприлюднив у 1665 р.). Разом з Дж. Б. Річчолі склав карту Місяця й запровадив назви утворень на його поверхні, які використовують донині. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Франческо Марія Ґрімальді помер 28 грудня 1663 р. в м. Болонья (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1