Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Ідентифіковано деякі з ранніх галактик у Всесвіті

17 серпня 2018

Астрономи з Даремського університету (Durham University) в Англії та Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, CfA) в США знайшли докази того, що найменші галактики-супутника, які обертаються навколо нашої зоряної системи «Молочний Шлях», є одними з перших галактик, сформованих у Всесвіті.

 

Докладніше:

Еліптична елегантність

08 серпня 2018

Сяюче «гроно» галактик заповнює докладне зображення, отримане з допомогою Оглядового телескопа Європейської південної обсерваторії (VLT Survey Telescope ESO) — найсучаснішим 2,6 м телескопом, призначеним для спостереження небесних світил у видимому світлі. Безлічі зоряних систем на світлині дозволяють астрономам розкрити найтонкіші особливості структури галактик.

 

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрімальді Франческо Марія (2.IV.1618 — 28.XII.1663)

 

Grimaldi 

Італійський фізик і астроном Франческо Марія Ґрімальді народився 2 квітня 1618 р. у м. Болонья. У 1647 р. став доктором філософії, а у 1651 р. прийняв сан священика. Викладав в єзуїтському коледжі в Болоньї спершу філософію (внаслідок суперечок його усунули від її викладання), потім математику.

 

Відкрив дифракцію світла (результати оприлюднив у 1665 р.). Разом з Дж. Б. Річчолі склав карту Місяця й запровадив назви утворень на його поверхні, які використовують донині. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Франческо Марія Ґрімальді помер 28 грудня 1663 р. в м. Болонья (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1