Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний зонд OSIRIS-Rex прибув до астероїда Бенну

04 грудня 2018

Автоматична міжпланетна станція NASA OSIRIS-REx, перший посланець цього космічного агентства, який має доставити зразки ґрунту з астероїда на Землю, досягла 3 грудня 2018 р. своєї мети ― астероїда Бенну. Космічний зонд OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security-Regolith Explorer), який стартував із Землі у вересні 2016 р. і протягом 27 місяців подорожував Сонячною системою на шляху до Бенну, що обертається навколо Сонця між Землею та Марсом, тепер перебуває на відстані приблизно 20 кілометрів від астероїда.

Докладніше:

Тривала історія світла показує: Всесвіт пройшов пік зореутворення 10 мільярдів років тому

30 листопада 2018

Більша частина історії Всесвіту є історією світла зір, які мерехтять і світяться скрізь в космосі. Тепер астрономи використали це світло, яке пронизує весь спостережуваний простір і з часом накопичується, щоб створити шкалу часу для зір і галактик. Вона бере початок 10 мільярдів років тому.

 

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґрімальді Франческо Марія (2.IV.1618 — 28.XII.1663)

 

Grimaldi 

Італійський фізик і астроном Франческо Марія Ґрімальді народився 2 квітня 1618 р. у м. Болонья. У 1647 р. став доктором філософії, а у 1651 р. прийняв сан священика. Викладав в єзуїтському коледжі в Болоньї спершу філософію (внаслідок суперечок його усунули від її викладання), потім математику.

 

Відкрив дифракцію світла (результати оприлюднив у 1665 р.). Разом з Дж. Б. Річчолі склав карту Місяця й запровадив назви утворень на його поверхні, які використовують донині. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Франческо Марія Ґрімальді помер 28 грудня 1663 р. в м. Болонья (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1