Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гербіґ Говард Джордж (2.I.1920 — 12.X.2013)

 

Herbig 

Американський астроном Джордж Говард Гербіґ народився 2 січня 1920 р. у м. Вілінг (шт. Західна Віргінія). Освіту здобув (1943) у Каліфорнійському університет в Лос-Анджелесі. Упродовж 1944—1987 рр. працював у Лікській обсерваторії (протягом 1970—1971 рр. був її директором). З 1966 р. — також професор Каліфорнійського університету в Санта-Крузі. З 1987 р. працював в Інституті астрономії Гавайського університету майже до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів — зорі й туманності. Зробив значний внесок у справу вивчення процесу утворення зір і ранніх етапів їх еволюції. Виконав спостереження і спектральні дослідження молодих емісійних і нестаціонарних зір. Відкрив сильні лінії поглинання літію в спектрах зір класів F і G, (це стало початком активних досліджень вмісту літію в цих зорях і його зв’язку з віком зір).

 

Одночасно з Гільєрмо Аро, але незалежно, відкрив (1951) зореподібні об’єкти, оточені туманними оболонками (отримали назву об’єкти Гербіґа—Аро).

 

На честь науковця також названо зорі Гербіґа (Ae/Be), астероїд 11754 Гербіґ.

 

Джордж Говард Гербіґ помер 12 жовтня 2013 р. в Гонолулу (шт. Гаваї).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1