Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гербіґ Говард Джордж (2.I.1920 — 12.X.2013)

 

Herbig 

Американський астроном Джордж Говард Гербіґ народився 2 січня 1920 р. у м. Вілінг (шт. Західна Віргінія). Освіту здобув (1943) у Каліфорнійському університет в Лос-Анджелесі. Упродовж 1944—1987 рр. працював у Лікській обсерваторії (протягом 1970—1971 рр. був її директором). З 1966 р. — також професор Каліфорнійського університету в Санта-Крузі. З 1987 р. працював в Інституті астрономії Гавайського університету майже до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів — зорі й туманності. Зробив значний внесок у справу вивчення процесу утворення зір і ранніх етапів їх еволюції. Виконав спостереження і спектральні дослідження молодих емісійних і нестаціонарних зір. Відкрив сильні лінії поглинання літію в спектрах зір класів F і G, (це стало початком активних досліджень вмісту літію в цих зорях і його зв’язку з віком зір).

 

Одночасно з Гільєрмо Аро, але незалежно, відкрив (1951) зореподібні об’єкти, оточені туманними оболонками (отримали назву об’єкти Гербіґа—Аро).

 

На честь науковця також названо зорі Гербіґа (Ae/Be), астероїд 11754 Гербіґ.

 

Джордж Говард Гербіґ помер 12 жовтня 2013 р. в Гонолулу (шт. Гаваї).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1