Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гольмберґ Бертіль Ерік (13.XI.1908 — 1.II.2000)

 

Holmberg 

Шведський астроном Ерік Бертіль Гольмберґ народився 13 листопада 1908 р. у м. Шіллінгарюд. Вищу освіту здобув у Лундському університеті. Упродовж 1938—1959 рр. працював в обсерваторії Лундського університету. З 1959 р. — професор астрономії і директор обсерваторії Уппсаласького університету.

 

Галузь наукових інтересів Еріка Гольмберґа — позагалактична астрономія. Вивчав одиночні, подвійні й кратні галактики, визначив їх маси і розміри (отримав залежність між масою, світимістю і показником кольору для галактик і з допомогою цієї залежності знайшов маси 28 зоряних систем). Визначив найімовірніший склад (19 об’єктів) Місцевого скупчення галактик. Деталізував класифікацію Едвіна Габбла для спіральних і неправильних галактик. Вивчав поглинання світла темною матерією в спіральних рукавах галактик. Ініціював укладання (1973) Уппсаласького загального каталогу галактик. На честь науковця названо 3573 Гольмберґ.

 

Ерік Бертіль Гольмберґ помер 1 лютого 2000 р. у м. Партілле (Швеція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1