Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гольмберґ Бертіль Ерік (13.XI.1908 — 1.II.2000)

 

Holmberg 

Шведський астроном Ерік Бертіль Гольмберґ народився 13 листопада 1908 р. у м. Шіллінгарюд. Вищу освіту здобув у Лундському університеті. Упродовж 1938—1959 рр. працював в обсерваторії Лундського університету. З 1959 р. — професор астрономії і директор обсерваторії Уппсаласького університету.

 

Галузь наукових інтересів Еріка Гольмберґа — позагалактична астрономія. Вивчав одиночні, подвійні й кратні галактики, визначив їх маси і розміри (отримав залежність між масою, світимістю і показником кольору для галактик і з допомогою цієї залежності знайшов маси 28 зоряних систем). Визначив найімовірніший склад (19 об’єктів) Місцевого скупчення галактик. Деталізував класифікацію Едвіна Габбла для спіральних і неправильних галактик. Вивчав поглинання світла темною матерією в спіральних рукавах галактик. Ініціював укладання (1973) Уппсаласького загального каталогу галактик. На честь науковця названо 3573 Гольмберґ.

 

Ерік Бертіль Гольмберґ помер 1 лютого 2000 р. у м. Партілле (Швеція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1