Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Камп ван де Пітер (26.XII.1901 — 18.V.1995)

 

Kamp 

Нідерландський і американський астроном Пітер ван де Камп народився 26 грудня 1901 р. у м. Кампен (Нідерланди). Здобув (1922) вищу освіту в Утрехтському університеті. Протягом 1922—1923 рр. — співробітник Астрономічної лабораторії імені Яна Каптейна Ґронінґенського університету. З 1923 р. мешкав у США. До 1937 р. працював в обсерваторії Мак-Кормік університету штату Віргінія, потім в обсерваторії Спрул Суартморського коледжу (штат Пенсильванія). До 1972 р. — директор цієї обсерваторії. Повернувся (1972) до Нідерландів, де став професором в університеті Амстердама.

 

Галузь наукових інтересів Пітера ван де Кампа — фотографічна астрометрія. Визначав паралакси найближчих зір і маси подвійних зір, виконував пошуки невидимих супутників у найближчих зір. Упродовж всього життя був прихильником ідеї існування планетних системи у Всесвіті.

 

Був талановитим музикантом (грав на фортепіано, альті, скрипці). Відмовився в молодості від кар’єри музиканта бо вважав, що її зробити важче, ніж домогтися успіху в астрономії. На честь науковця названо астероїд 1965 ван де Камп.

 

Пітер ван де Камп помер 18 травня 1995 р. в Амстердамі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1