Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Керрінґтон Кристофер Річард (26.V.1826 — 27.XII.1875)

 

 

Англійський астроном Річард Кристофер Керрінґтон народився 26 травня 1826 р. в Лондоні. Вищу освіту здобув (1848) у Кембриджському університеті. Протягом 1849—1852 рр. був спостерігачем в обсерваторії Даремського університету. Упродовж 1853—1861 рр. працював у власній обсерваторії в Редхіллі.

 

Галузь наукових інтересів Річарда Керрінґтона — Сонце. Відкрив (незалежно від Ріхарда Годжсона) спалахи на Сонці — 1 вересня 1859 р. зареєстрував потужний сонячний спалах, який було помітно на тлі яскравої фотосфери в «білому світлі» без застосування світлофільтрів.

 

Після тривалих спостережень довів (1863), що Сонце обертається не як тверде тіло. Запропонував умовний початковий меридіан для відліку геліографічніх довгот. Уклав (1857) каталог точних положень 3735 навколополюсних зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Річард Кристофер Керрінґтон помер 27 грудня 1875 р. у м. Черт (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1