Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хайкін Семен Еммануїлович (21.VIII.1901 — 30.VII.1968)

 

Khaikin 

Російський радянський фізик і радіоастроном Семен Еммануїлович Хайкін народився 21 серпня 1901 р. в Мінську (Білорусія). Здобув (1928) вищу освіту в Московському університеті. Протягом 1930—1946 рр. працював у Московському університеті (з 1935 р. — професор). Упродовж 1945—1953 рр. — співробітник Фізичного інституту Академії наук СРСР (завідувач сектором радіоастрономії в лабораторії коливань).

 

Галузь наукових інтересів Семена Хайкіна — радіоастрономія. Фундатор радянської експериментальної радіоастрономії. Очолював (1947) експедицію до Бразилії, де вперше в світі було виконано спостереження повного затемнення Сонця в радіодіапазоні. Відкрив радіовипромінювання сонячної корони.

 

Керував (1948—1949) створенням першої радянської радіоастрономічної станції в Криму. Створив (1953) у Пулковській обсерваторії відділ радіоастрономії, яким завідував до кінця життя. Керував (1956) спорудженням в Пулковській обсерваторії радіотелескопа з антеною змінного профілю. З його допомогою виконав багато досліджень Сонця, Місяця, планет і позагалактичних об’єктів у радіодіапазоні. Керував розробкою проекту радіотелескопа РАТАН-600.

 

Семен Еммануїлович Хайкін помер 30 липня 1968 р. у Ленінграді (тепер м. Санкт-Петербург, Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1