Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нобелівська премія з фізики 2019 року: за темну матерію та відкриття екзопланет

09 жовтня 2019

Канадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

Докладніше:

Не так давно в центрі Молочного Шляху стався вибух

07 жовтня 2019

Науковці знайшли докази гігантського спалаху, який поширився так далеко за межі Галактики, що прояв його впливу видно за 200 000 світлових років від неї.

 

Величезна кількість енергії вирвалася з околиць надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху лише 3,5 мільйона років тому й у вигляді конусоподібних потоків, спрямованих на обидва полюси Галактики, проникла в глибокий космос.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хладні Фрідріх Флоренс Ернст (30.XI.1756 — 3.IV.1827)

 

Khladni 

Німецький фізик та дослідник метеоритів Ернст Флоренс Фрідріх Хладні народився 30 листопада 1756 р. у м. Віттенберґ. Опанував юриспруденцію і філософію в університетах Віттенберґа і Лейпцига, отримавши ступені доктора філософії (1781) і доктора права (1782). Навчившись грати на роялі в 19 років, далі цікавився теорії музики і звуку загалом. Виконав дуже багато експериментів з акустики. Окрім наукових досліджень багато подорожував країнами Європи.

 

Один із фундаторів метеоритики — почав досліджувати метеорити з 1792 р. Висловив припущення, що вони мають космічне походження і є фрагментами міжпланетної речовини (припускав, що метеорити, можливо, є залишками первинного матеріалу, з якого утворились планети). Описав у загальних рисах явища, що відбуваються при вторгненні метеоритного тіла в атмосферу Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 5053 Хладні, мінерал метеоритного походження хладніт з групи фосфатів.

 

Ернст Флоренс Фрідріх Хладні помер 3 квітня 1827 р. у м. Бреслау (нині Вроцлав, Польща).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1