Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хладні Фрідріх Флоренс Ернст (30.XI.1756 — 3.IV.1827)

 

Khladni 

Німецький фізик та дослідник метеоритів Ернст Флоренс Фрідріх Хладні народився 30 листопада 1756 р. у м. Віттенберґ. Опанував юриспруденцію і філософію в університетах Віттенберґа і Лейпцига, отримавши ступені доктора філософії (1781) і доктора права (1782). Навчившись грати на роялі в 19 років, далі цікавився теорії музики і звуку загалом. Виконав дуже багато експериментів з акустики. Окрім наукових досліджень багато подорожував країнами Європи.

 

Один із фундаторів метеоритики — почав досліджувати метеорити з 1792 р. Висловив припущення, що вони мають космічне походження і є фрагментами міжпланетної речовини (припускав, що метеорити, можливо, є залишками первинного матеріалу, з якого утворились планети). Описав у загальних рисах явища, що відбуваються при вторгненні метеоритного тіла в атмосферу Землі.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 5053 Хладні, мінерал метеоритного походження хладніт з групи фосфатів.

 

Ернст Флоренс Фрідріх Хладні помер 3 квітня 1827 р. у м. Бреслау (нині Вроцлав, Польща).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1