Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Лальман Андре (9.IX.1904 — 24.III.1978)

 

 

Французький астроном Андре Лальман народився 9 вересня 1904 р. в муніципалітеті Сіре-ле-Понтає (регіон Бурґундія). Освіту здобув у Страсбурзькому університеті. До 1945 р. працював у Страсбурзькій обсерваторії, потім — у Паризькій. З 1961 р. — професор Колеж-де-Франс. У 1960—1971 рр. — директор Інституту астрофізики в Парижі.

 

Галузь наукових інтересів — електронно-оптичні приймачі зображення і застосування їх в астрономії. Експерименти з електронної фотографії, розпочаті ним у 1934 р., увінчалися створенням в 1951 р. першої електронної камери (камера Лальмана), призначеної для фотографування слабких небесних об’єктів та їхніх спектрів. Розробив фотопомножувач, призначений для астрономічних досліджень. У Страсбурзькій обсерваторії сконструював високоточний фотометр для вимірювання астронегатівів.

 

У 1960—1962 рр. — президент Французького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Андре Лальман помер 24 березня 1978 р. в Парижі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1