Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Леду Поль (8.VIII.1914 — 6.X.1988)

 

 

Бельгійський астроном Поль Леду народився 8 серпня 1914 р. у м. Фор’єр. Вищу освіту (1937) здобув у Льєзькому університеті. Протягом 1939—1940 рр. працював в Інституті теоретичної астрофізики (Осло) і Стокгольмській обсерваторії. Як стипендіат у 1940—1941 і 1946—1947 роках працював в Єркській обсерваторії (США). З 1947 р. — працював у Льєзькому університеті (з 1959 р. — професор).

 

Галузь наукових інтересів Поля Леду — внутрішня будова зір, змінність й гравітаційна нестійкість та утворення зір. Виконав багато розрахунків еволюційних послідовностей моделей зір. Теоретично визначив (1941) верхню межу маси зір, стійких щодо коливань в зоні перебігу ядерних реакцій. Розглянув (1947) процеси конвективного перемішування речовини в зорях-гігантах з неоднорідним хімічним складом. Запропонував (1951) механізм не радіальних коливань змінних зір типу β Цефея.

 

У 1972—1975 рр. — президент вищого програмного комітету Європейської південної обсерваторії. З 1981 р. до 1985 р. — член Ради цієї обсерваторії.

 

Поль Леду помер 6 жовтня 1988 р. у м. Льєж (Бельгія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1