Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Літтлтон Артур Раймонд (7.V.1911 — 16.V.1995)

 

Littlton 

Англійський астроном Раймонд Артур Літтлтон народився 7 травня 1911 р. у м. Олдбері (графство Вустершир). Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті й протягом 1937—1969 рр. викладав у ньому математику (у 1959—1969 рр. доцент теоретичної астрономії). З 1967 р. — співробітник Інституту астрономії (до 1972 р. — Інститут теоретичної астрономії) Кембриджського університету.

 

Галузь наукових інтересів Раймонда Літтлтона — теоретична астрофізика, космогонія. Разом з Фредом Хойлом виконав велику серію робіт з теорії внутрішньої будови і еволюції зір. Першим розрахував залежності маса-світність і маса-радіус для моделей зір, джерелом енергії яких є ядерні реакції. Створив одну з перших теорій будови червоних гігантів. Розвинув теорію акреції міжзоряної речовини зорями. На основі теорії акреції створив нову теорію походження комет. У низці робіт розглянув проблему стійкості рідких обертових мас. Висунув кілька космогонічних гіпотез.

 

Раймонд Артур Літтлтон помер 16 травня 1995 р. в Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1