Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Літтлтон Артур Раймонд (7.V.1911 — 16.V.1995)

 

Littlton 

Англійський астроном Раймонд Артур Літтлтон народився 7 травня 1911 р. у м. Олдбері (графство Вустершир). Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті й протягом 1937—1969 рр. викладав у ньому математику (у 1959—1969 рр. доцент теоретичної астрономії). З 1967 р. — співробітник Інституту астрономії (до 1972 р. — Інститут теоретичної астрономії) Кембриджського університету.

 

Галузь наукових інтересів Раймонда Літтлтона — теоретична астрофізика, космогонія. Разом з Фредом Хойлом виконав велику серію робіт з теорії внутрішньої будови і еволюції зір. Першим розрахував залежності маса-світність і маса-радіус для моделей зір, джерелом енергії яких є ядерні реакції. Створив одну з перших теорій будови червоних гігантів. Розвинув теорію акреції міжзоряної речовини зорями. На основі теорії акреції створив нову теорію походження комет. У низці робіт розглянув проблему стійкості рідких обертових мас. Висунув кілька космогонічних гіпотез.

 

Раймонд Артур Літтлтон помер 16 травня 1995 р. в Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1