Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нейтрино зіграли величезну роль в еволюції Всесвіту

03 грудня 2020

 

Часто кажуть, що ми ще не виявили частинок темної матерії. Це не зовсім так. Ми не виявили частинок, носіїв холодної темної матерії, але виявили нейтрино. Ці частинки мають масу, але не сильно взаємодіють зі світлом, тому вони є формою темної матерії. Хоча нейтрино не розкривають загадку темної матерії, однак їхня роль у будові та еволюції нашого всесвіту є суттєвою.

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Метон Афінський (бл. 460 до н.е. — рік смерті невідомий)

 

 

Давньогрецький астроном, математик й інженер Метон Афінський запропонував (433 до н.е) для створення місячно-сонячного календаря метонів цикл — період часу, який охоплює 19 тропічних сонячних років, або 235 синодичним місяцям (6940 діб). Складав календарі (їх висікали на камені) — парапегми (що означає прикріплювати), в яких наводив цікаві астрономічні події і явища природи.

 

Парапегми встановлювали в громадських місцях давньогрецьких міст для загального користування. Для спостереження сонцестоянь споруджував свої стели та інструменти неподалік від площі народних зборів в Афінах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1