Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Міллс Ярнтон Бернард (8.VIII.1920 — 25.IV.2011)

 

Mills 

Австралійський астроном Бернард Ярнтон Міллс народився 8 серпня 1920 р. поблизу Сіднея. Здобувши (1940) вищу освіту в Сіднейському університеті, працював (до 1960 р.) у Раді науково-промислових досліджень (розробляв, зокрема, військові радарні системи). З 1960 р. в Сіднейському університеті (з 1965 р. — професор фізики і астрофізики), де створив групу радіоастрономії.

 

Галузь наукових інтересів Бернарда Міллса — радіоастрономія. Запропонував (1951) хрестоподібну систему радіотелескопа (хрест Міллса), що складається з двох ліній антен, розташованих за напрямками північ — південь і захід — схід. Побудував кілька таких радіотелескопів. Виконав радіоогляди південного неба — виміряв положення багатьох дискретних джерел, ототожнив їх з оптичними об’єктами, визначив кутові розміри. Виконав (1952) аналіз розподілу дискретних радіоджерел по небу й дійшов висновку про те, що є галактичні джерела (вони концентруються в площині Галактики) і позагалактичні (вони рівномірно розподілені по небу). Вивчав пульсари, їхній розподіл в Галактиці. Виконав докладне дослідження багатьох протяжних радіоджерел південного неба, зокрема Магелланових Хмар.

 

Бернард Ярнтон Міллс помер 25 квітня 2011 р. в Сіднеї (Австралія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1