Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Пензіас Аллан Арно (н. 26 квітня 1933 р.)

 

Penzias 

Американський фізик-експериментатор, радіофізик і астроном Арно Аллан Пензіас народився 26 квітня 1933 р. в Мюнхені (Німеччина). З 1940 р. мешкає в США. Здобув (1958) вищу освіту в Колумбійському університеті. З 1961 р. працював в Лабораторії Белл-Телефон Голмделі (Нью-Джерсі), де з 1972 р. очолював відділ радіофізичних досліджень. З 1967 р. викладає в Принстонському університеті (з 1972 р. — професор) і в університеті штату Нью-Йорк у Стоун-Брук (професор з 1974 року).

 

Галузь наукових інтересів Арно Пензіаса — радіоастрономія. Вивчаючи проблеми радіозв’язку через штучні супутники Землі, відкрив (разом з Робертом Вільсоном) у 1965 р. космічне мікрохвильове фонове випромінювання (Нобелівська премія за 1978 рік).

 

Відкрив (1973) дейтерій у космічному просторі. Виконував радіоастрономічні дослідження молекул в міжзоряному просторі, вивчав відмінності ізотопного складу молекул на Землі та в міжзоряному газі, структуру міжзоряних молекулярних хмар.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1