Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Гейвард Вільям (24.XII.1910 — 15.III.2004)

 

Pikerinh Heivard 

Американський фізик і астроном Вільям Гейвард Пікерінґ народився 24 грудня 1910 р. у Веллінгтоні (Нова Зеландія). Здобув (1932) вищу освіту в Каліфорнійськийому технологічному інституті й протягом 1932—1976 рр. працював у ньому (з 1946 р. — професор; у 1954—1976 роках — директор Лабораторії реактивного руху). З 1976 р до 1978 р. очолював Дослідницький інститут Університету бензину й корисних копалин у Саудівській Аравії. З 1978 р. — президент Пікерінґівської науково-дослідної корпорації.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Пікерінґа — дослідження космічного простору з допомогою літальних апаратів. Очолював роботи зі створення перших американських штучних супутників Землі; керував плануванням, розробкою і виконанням американських програм дослідження Місяця та планет з допомогою автоматичних міжпланетних станцій у 1958—1975 роках.

 

Президент Міжнародної астронавтичної федерації (1965—1966). На честь науковця названо гірську вершину (гора Пікерінґа) в Новій Зеландії.

 

Вільям Гейвард Пікерінґ помер 15 березня 2004 р. у м. Ла-Каньяда-Флінтрідж (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1