Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп NICER дав змогу виміряти розміри нейтронних зір з високою точністю

18 квітня 2021

 

Матерія всередині нейтронних зір, щільних залишків після вибуху масивних зір, перебуває в найбільш незвичному стані, який можуть виміряти науковці. Тепер завдяки даним, отриманим за допомогою рентгенівського телескопа «Зонд для дослідження внутрішньої будови нейтронних зір» (Neutron star Interior Composition Explorer, NICER), який встановлено на Міжнародній космічній станції, вчені виявили: ця таємнича речовина стискається не так сильно, ніж передбачали деякі фізики.

Докладніше:

У далеких галактиках, що зливаються, виявлено подвійні надмасивні чорні діри

09 квітня 2021

 

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла і космічного зонда «Гея» астрономи відкрили дві пари квазарів у далекому Всесвіті, що лежать близько один біля одного. Подальші спостереження методом спектроскопії, виконані на телескопі Джеміні північ (Gemini North), дали змогу побачити окремо кожен квазар в одній з цих далеких пар. Відстань між квазарами найменша, ніж в будь-якій іншій парі квазарів, виявлених так далеко від Землі. Це відкриття є вагомим доказом існування подвійних надмасивних чорних дір, а також важливим з огляду на розумінням злиття галактик у ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Гейвард Вільям (24.XII.1910 — 15.III.2004)

 

Pikerinh Heivard 

Американський фізик і астроном Вільям Гейвард Пікерінґ народився 24 грудня 1910 р. у Веллінгтоні (Нова Зеландія). Здобув (1932) вищу освіту в Каліфорнійськийому технологічному інституті й протягом 1932—1976 рр. працював у ньому (з 1946 р. — професор; у 1954—1976 роках — директор Лабораторії реактивного руху). З 1976 р до 1978 р. очолював Дослідницький інститут Університету бензину й корисних копалин у Саудівській Аравії. З 1978 р. — президент Пікерінґівської науково-дослідної корпорації.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Пікерінґа — дослідження космічного простору з допомогою літальних апаратів. Очолював роботи зі створення перших американських штучних супутників Землі; керував плануванням, розробкою і виконанням американських програм дослідження Місяця та планет з допомогою автоматичних міжпланетних станцій у 1958—1975 роках.

 

Президент Міжнародної астронавтичної федерації (1965—1966). На честь науковця названо гірську вершину (гора Пікерінґа) в Новій Зеландії.

 

Вільям Гейвард Пікерінґ помер 15 березня 2004 р. у м. Ла-Каньяда-Флінтрідж (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1