Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Система із шести екзопланет з ритмічним рухом кидає виклик теоріям формування планет

25 січня 2021

 

За допомогою кількох телескопів, зокрема Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope European Southern Observatory, VLT ESO), астрономи виявили систему, що складається з шести екзопланет. П’ять з них обертаються навколо своєї центральної зорі в рідкісному резонансі. Дослідники вважають, що система може надати важливі підказки про те, як формуються та еволюціонують планети (і в Сонячній системі також).

Докладніше:

Магнітні хвилі дають змогу пояснити таємницю зовнішнього шару Сонця

23 січня 2021

Надзвичайно гарячий зовнішній шар атмосфери Сонця, корона, має зовсім інший хімічний склад, ніж холодніші внутрішні шари, і причина цього бентежить науковців десятиліттями. Одне з пояснень полягає в тому, що в середньому шарі (хромосфері) магнітні хвилі спричиняють розподіл сонячної плазми на різні компоненти. У корону проникають лише іони, а нейтральні частинки залишаються в нижчому шарі. Цей процес приводить до накопичення таких елементів, як залізо, кремній та магній у зовнішній атмосфері нашої зорі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Позі Лейд Джозеф (14.V.1908 — 30.XI.1962)

 Pozi

 

Австралійський радіофізик і радіоастроном Джозеф Лейд Позі народився 14 травня 1908 р. у м. Арарат (штат Вікторія). Здобувши (1931) вищу освіту в Мельбурнському університеті, продовжив навчання (1931—1934) в Кембриджському університеті (Англія). Упродовж 1934—1939 рр. працював в Англії в дослідницькій лабораторії електротехнічної компанії «EMI». З 1940 р. — співробітник Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

Галузь наукових інтересів Джозефа Позі — радіоастрономія. Один з перших радіофізиків, які розпочали радіоастрономічні дослідження після закінчення другої світової війни. Організував (1945) і надалі очолював радіоастрономічні дослідження в Австралії. Вивчав головно радіовипромінювання Сонця (зокрема встановив у 1945 р. зв’язок між потоком радіовипромінювання і активністю плямоутворення). Підтвердив (1946) існування випромінювання сонячної корони в метровому діапазоні довжин хвиль і знайшов, що температура корони становить майже мільйон градусів.

 

На початку 1950-х років виконав (разом з Л.Л. Мак-Кріді і Ф.Ф. Гарднером) дослідження земної іоносфери. Працював у галузі радіоастрономічного приладобудування, зокрема брав участь у створенні 64-метрового радіотелескопа для Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джозеф Лейд Позі помер 30 листопада 1962 р. в Сіднеї (Австралія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1