Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Райє Пон Антуан Жорж (12.XII.1839 — 14.VI.1906)

 

Raiie 

Французький астроном Жорж Антуан Пон Райє народився 12 грудня 1839 р. у м. Бордо. Став до роботи в Паризькій обсерваторії у 1863 році.

 

Галузь наукових інтересів Жоржа Райє — зоряна спектроскопія. Відкрив (1867) разом з французьким астрономом Ш. Вольфом нестаціонарні зорі нового типу (згодом отримали назву зорі Вольфа—Райє) з дуже високою температурою і світністю, які інтенсивно втрачають речовину з своєї атмосфери.

 

Заснував (1879) обсерваторію Борта (муніципалітет Флуарак поблизу міста Бордо) і був її директором до кінця життя.

 

Жорж Антуан Пон Райє помер 14 червня 1906 р. в Бордо.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1