Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Ребер Ґроут (22.XII.1911 20.XII.2002)

 

Reber 

Американський радіоінженер Ґроут Ребер народився 22 грудня 1911 р. у м. Вітон (передмістя Чикаго). Здобув (1933) вищу освіту (фах радіоінженера) в Арморовському технологічному інституті (нині Іллінойський технологічний інститут) й упродовж 1933—1947 рр. працював як радіоаматор у Чикаго.

 

Радіоастрономією зацікавився (1933) після знайомства з роботами Карла Янського. Побудував (1937) перший у світі радіотелескоп (параболічне дзеркало з металу діаметром 9,5 метрів, що збирало сигнал на радіоприймач) у дворі свого будинку в Вітоні. До початку 1940-х років був єдиним дослідником у світі, хто виконував радіоастрономічні спостереження. Уклав (1942) з допомогою цього радіотелескопа першу карту неба Північної півкулі в радіодіапазоні. У 1944 р. зареєстрував радіовипромінювання Сонця.

 

З 1948 р. почав працювати в Національному бюро стандартів. З кінця 1950-х і до кінця життя мешкав на австралійському острові Тасманія, де продовжував виконувати астрономічні радіоспостереження.

 

На честь науковця названо астероїд 6886 Ґроут.

 

Ґроут Ребер помер 20 грудня 2002 р. на острові Тасманія (Австралія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1