Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шалонж Данієль (31.I.1895 — 28.XI.1977)

 Shalonzh

 

Французький астроном Данієль Шалонж народився 31 січня 1895 р. у Греноблі. Здобув вищу освіту у Вищій нормальній школі в Парижі. Тривалий час працював у Паризькій обсерваторії. Засновник (разом з А. Мінером) Інституту астрофізики Національного центру наукових досліджень.

 

Галузь наукових інтересів Данієля Шалонжа — зоряна спектроскопія. У високогірній обсерваторії на горі Юнгфрау (Альпи) вивчив (1941) разом з Д. Барб’є абсолютними методами розподіл енергії в ультрафіолетовій ділянці спектрів 240 зір всіх спектральних класів. На основі цих вимірювань розробив (1952—1956) разом з Барб’є і Л. Діван спектральні класифікації зір, що переважають систему Моргана—Кінана за точність параметрів зір. Досліджував поглинання в неперервному спектрі зір, зумовлене негативними іонами водню. Побудував (разом з Л. Діван) систему колірних температур зір.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2040 Шалонж, пік у французьких Альпах, Інститут астрофізики в Парижі, Музей астрономії та астрофізики в Ериче (Сицилія).

 

Данієль Шалонж помер 28 листопада 1977 р. в Парижі (Франція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1