Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Штейнс Карл Августович (13.X.1911 — 4.IV.1983)

 Shteins

 

Латвійський астроном Карл Августович (Карліс) Штейнс народився 13 жовтня 1911 р. у Казані (Росія). Здобувши (1934) вищу освіту в Латвійському університеті, залишився в ньому на кафедрі теоретичної астрономії для підготовки до наукової діяльності. Протягом 1935—1936 рр. і в 1938 р. працював у Краківській обсерваторії. У 1937 р. був на практиці в Копенгазській обсерваторії. З 1944 р. працював у Латвійському університеті (завідувач кафедри астрономії (1949—1951), завідувач Служби часу (1951—1959), з 1959 р. — директор обсерваторії, з 1966 р. — професор).

 

Галузь наукових інтересів Карла Штейнса — кометна космогонія, обертання Землі, астрономічне обладнання. Був прихильником гіпотези захоплення комет. Першим встановив, що дезінтеграція і дифузія комет залежать від перигельної відстані й нахилу площини орбіти. Відкрив кілька нових статистичних закономірностей, відомих зараз як закони дифузії комет.

 

На честь науковця названо (окрім законів дифузії комет) астероїд 2867 Штейнс.

 

Карл Августович (Карліс) Штейнс помер 4 квітня 1983 р. у Ризі (Латвія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1