Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики виявили в місцях формування планет великі резервуари молекул-попередників, потрібних для зародження життя

17 вересня 2021

Аналіз унікальних спектральних «відбитків пальців» речовини довкола молодих зір дав змогу виявити «значні резервуари» складних органічних молекул, що потрібні для появи життя.

 

 

Доктор Джон Айлі (John Ilee), науковий співробітник Університету Лідса, який керував дослідженням, каже, що отримані результати свідчать — основні хімічні умови, які сприяли появі життя на Землі, можуть бути значною мірою поширені в Галактиці.

Докладніше:

Газ в Молочному Шляху не такий однорідний, як досі вважали астрономи

09 вересня 2021

Щоб краще зрозуміти історію та еволюцію Молочного Шляху, астрономи вивчають суміш газів і металів, які є важливою складовою нашої галактики.

 

 

У цій суміші виділяють три основні елементи: початковий газ, що надходить ззовні Галактики, газ всередині нашої галактики, тобто міжзоряний, збагачений хімічними елементами, а також пил, який утворюється при конденсації металів, наявних у цьому газі.

 

Досі теоретичні моделі розробляли на основі припущення, що ці три елементи однорідно змішуються скрізь в Молочному Шляху і за хімічним складом та кількістю елементів ця суміш схожа на ту, що є в атмосфері Сонця, яку називають його металічністю. Тепер група астрономів з Женевського університету (University of Geneva, UNIGE) з’ясувала: ці гази змішуються не так сильно, як вважали раніше. Це відкриття сильно вплине на сучасне розуміння еволюції галактик. Зокрема доведеться змінити теоретичні моделі еволюції Молочного Шляху. Результати нового дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шуберт Теодор Фрідріх (30.X.1758 — 22.X.1825)

 

Shubert 

Німецький і російський математик, астроном, геодезист, популяризатор науки Фрідріх Теодор (Федір Іванович) Шуберт народився 30 жовтня 1758 р. у м. Гельмштадт (Німеччина). Самотужки опанував математику й астрономію. З 1783 р. мешкав у Росії. Спершу працював на посаді ревізора (Ревель), а в 1785 р. став географом при Петербурзькій академії наук (його першою справою на цій посаді було відновлення пошкодженого пожежею Готторпського глобуса). З 1804 р. завідував академічною обсерваторією.

 

Галузь наукових інтересів Фрідриха Шуберта в астрономії — практична астрономія, небесна механіка. Розробляв теорії руху Марса, Місяця, Урану, Церери. Виконав магнітні спостереження за маршрутом Петербург—Казань—Тобольськ—Іркутськ. Вивчав питання морехідної астрономії (ініціював створення морських астрономічних обсерваторій у Миколаєві та Кронштадті).

 

Активно популяризував астрономію (написав кілька підручників і науково-популярних книжок з астрономії). Видавав (1808—1818) календарі «Кишеньковий місяцеслів» і «Морський місяцеслів» для потреб морського флоту, а також редагував (1810—1825) газету St. Petersburger Zeitung (виходила в Санкт-Петербурзі німецькою мовою).

 

Фрідріх Теодор (Федір Іванович) Шубер помер 22 жовтня 1825 р. у м. Санкт-Петербург (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1