Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі

03 квітня 2025

Вперше дослідники продемонстрували, що деякі види лишайників можуть виживати в умовах, схожих на Марсіанські, включаючи вплив іонізуючого випромінювання, і зберігаючи метаболічно активний стан.

Нове дослідження, опубліковане в журналі IMA Fungus, підкреслює потенціал лишайників виживати та функціонувати на поверхні Марса, кидаючи під сумнів попередні припущення щодо непридатності для життя природи Марса та пропонуючи нові ідеї для астробіології та дослідження космосу.

Лишайники — це не окремий організм, а симбіотична асоціація між грибом і водоростями та/або ціанобактеріями, відомими своєю надзвичайною стійкістю до суворих умов, таких як пустелі та полярні регіони Землі. У цьому дослідженні грибковий партнер у симбіозі лишайників залишався метаболічно активним, коли піддавався впливу атмосферних умов, подібних до марсіанських, у темряві, включаючи рівні рентгенівського випромінювання, які очікуються на Марсі протягом одного року та сильної сонячної активності.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Вольф Корнеліус Йозеф Франц (Макс) Максиміліан (21.VI.1863 — 3.X.1932)

 

Volf Maks 

Німецький астроном Максиміліан (Макс) Франц Йозеф Корнеліус Вольф народився 21 червня 1863 р. у м. Гайдельберґ. Навчався у Гайдельберзькому і Страсбурзькому університетах (1888) — далі упродовж трьох років вивчав небесну механіку в Стокгольмській обсерваторії під керівництвом Йоганна Ґюльдена. У середині 1880-х років створив невелику власну обсерваторію, яка 1898 р. увійшла до складу Гайдельберзької обсерваторії (астрофізичний відділ цієї обсерваторії очолив Вольф). З 1893 р. — професор Гайдельберзького університету, а з 1909 р. і до кінця життя — директор Гайдельберзької обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Макса Вольфа — фотографічна астрономія. Він одним з перших став застосовувати фотографічні методи спостереження в астрономії. Відкрив понад 500 астероїдів, багато світлих і темних туманностей, кілька сотень змінних зір, понад 1000 зір, що мають помітний власний рух. Упродовж 1908—1922 рр. разом з Йоганном Палізою підготував і видав фотографічні мапи різних ділянок неба на 220 аркушах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 827 Вольфіана.

 

Макс Вольф помер 3 жовтня 1932 р. у м. Гайдельберґ (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1