Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи виявили міжзоряний шлях одного із «будівельних блоків» життя

15 січня 2020

 

Фосфор, присутній в нашій ДНК і мембранах клітин, є важливим елементом для відомої нам форми життя. Але як він потрапив на молоду Землю ― це таємниця. Тепер астрономи простежили подорож фосфору від ділянок формування зір до комет, поєднавши дані спостережень від ALMA та результати, отримані за допомогою зонда Європейського космічного агентства «Розетта» (Rosetta). Ці дослідження вперше показують, де утворюються молекули з вмістом фосфору, та як цей елемент, що, можливо, відіграв вирішальну роль у зародженні життя на нашій планеті, потрапляє в комети.

Докладніше:

«Габбл» знайшов дуже малі скупчення темної матерії

12 січня 2020

 

Астрономи вважають темну матерію не лише основною складовою маси Всесвіту, але й тим «остовом», довкола якого формуються галактики. Але щоб знайти докази існування цієї загадкової, невидимої маси, науковці змушені вдаватися до непрямих методів, схожих на ті, що використовують для вивчення чорних дір. По суті, вони визначають, як наявність темної матерії впливає на галактики та зорі в їх околицях.

 

Досі астрономам вдалося знайти докази наявності темної матерії навколо середніх і великих галактик. Використавши спостережні дані Космічного телескопа імені Габбла та застосувавши нову техніку спостереження, група астрономів з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Лабораторії реактивного руху NASA виявила, що темна матерія може утворювати набагато менші скупчення, ніж вважали раніше. Ці висновки були представлені на 235-му з’їзді Американського астрономічного товариства.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Занстра Герман (3.XI.1894 — 2.X.1972)

 

Zanstara 

Нідерландський астроном Герман Занстра народився 3 листопада 1894 р. у Скотерланді. Працював упродовж 1929—1938 рр. в Амстердамському університеті. Протягом 1941—1946 рр. викладав фізику в коледжі у Дурбані (Південна Африка). У 1946—1959 роках — професор Амстердамського універстету і директор Астрономічного інституту цього університету.

 

Галузь наукових інтересів — туманності. Створив (1926) теорію фотоіонізації газових туманностей, запропонував метод (названий методом Занстра) визначення температури зорі, що збуджує випромінювання туманності. Запропонував (1950) метод визначення температури сонячної хромосфери. Вивчав зорі Вольфа—Рає, Наднові (як джерела космічних променів). Досліджував розсіювання світла в атмосфері Землі й в оптичних інструментах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2945 Занстра.

 

Герман Занстра помер 2 жовтня 1972 р. у м. Гарлем (Нідерланди).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1