Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нові дані від «Габбла» дали змогу пояснити відсутність темної матерії

26 листопада 2020

 

Нові дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, надають додаткові докази руйнування галактики NGC 1052-DF4 внаслідок припливів. Цей результат пояснює попередній висновок, що цій галактиці бракує більшої частини темної матерії. Вивчивши розподіл світла та кулястих зоряних скупчень галактики, астрономи дійшли висновку, що сила тяжіння сусідньої галактики NGC 1035 позбавила NGC 1052-DF4 темної матерії і зараз розриває цю галактику на частини.

Докладніше:

Свого часу один з районів Марса зазнав мегаповені

25 листопада 2020

 

Завдяки численним автоматичним місіям, які досліджували атмосферу, поверхню та геологію Марса, вчені дійшли висновку, що Марс колись був набагато теплішим і вологим місцем. Крім того, що планета мала щільнішу атмосферу, вона була досить теплою, щоб на поверхні могла існувати рідка вода в річках, озерах і навіть океані, що покривав більшу частину північної півкулі.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Занстра Герман (3.XI.1894 — 2.X.1972)

 

Zanstara 

Нідерландський астроном Герман Занстра народився 3 листопада 1894 р. у Скотерланді. Працював упродовж 1929—1938 рр. в Амстердамському університеті. Протягом 1941—1946 рр. викладав фізику в коледжі у Дурбані (Південна Африка). У 1946—1959 роках — професор Амстердамського універстету і директор Астрономічного інституту цього університету.

 

Галузь наукових інтересів — туманності. Створив (1926) теорію фотоіонізації газових туманностей, запропонував метод (названий методом Занстра) визначення температури зорі, що збуджує випромінювання туманності. Запропонував (1950) метод визначення температури сонячної хромосфери. Вивчав зорі Вольфа—Рає, Наднові (як джерела космічних променів). Досліджував розсіювання світла в атмосфері Землі й в оптичних інструментах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2945 Занстра.

 

Герман Занстра помер 2 жовтня 1972 р. у м. Гарлем (Нідерланди).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1