Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено далеку галактику схожу на Молочний Шлях

12 серпня 2020

Астрономи, які працюють з Великою міліметровою/субміліметровою антеною Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), виявили надзвичайно далеку і, отже, дуже молоду галактику, що дивно схожа на Молочний Шлях. Галактика так далеко, що її світло йшло до нас понад 12 мільярдів років. Тобто ми бачимо її такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив лише 1,4 млрд років. Форма галактики упорядкована — це неочікувано і суперечить уявленням про те, що всі галактики в ранньому Всесвіті були турбулентними і нестабільними. Несподіване відкриття кидає виклик нашому розумінню того, як утворюються галактики, даючи нові уявлення про минуле Всесвіту.

Докладніше:

Уперше визначено глобальне магнітне поле сонячної корони

09 серпня 2020

Міжнародна група геліофізиків, серед яких науковці з Нортумбрійського університету в Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія), дослідники з Пекінського університету в Китаї та Національного центру атмосферних досліджень (National Center for Atmospheric Research, NCAR) США, нещодавно вперше виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця — корони. Результати дослідження оприлюднив журнал Science.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Занстра Герман (3.XI.1894 — 2.X.1972)

 

Zanstara 

Нідерландський астроном Герман Занстра народився 3 листопада 1894 р. у Скотерланді. Працював упродовж 1929—1938 рр. в Амстердамському університеті. Протягом 1941—1946 рр. викладав фізику в коледжі у Дурбані (Південна Африка). У 1946—1959 роках — професор Амстердамського універстету і директор Астрономічного інституту цього університету.

 

Галузь наукових інтересів — туманності. Створив (1926) теорію фотоіонізації газових туманностей, запропонував метод (названий методом Занстра) визначення температури зорі, що збуджує випромінювання туманності. Запропонував (1950) метод визначення температури сонячної хромосфери. Вивчав зорі Вольфа—Рає, Наднові (як джерела космічних променів). Досліджував розсіювання світла в атмосфері Землі й в оптичних інструментах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2945 Занстра.

 

Герман Занстра помер 2 жовтня 1972 р. у м. Гарлем (Нідерланди).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1