Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено холодний газ навколо надмасивної чорної діри Молочного Шляху

07 червня 2019

Нові спостереження, виконані з допомогою Великої міліметрової/субміліметровоїантени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), дали змогу виявити невідомий раніше диск міжзоряного холодного газу, що міститься навколо надмасивної чорної діри в центрі Молочного Шляху. Цей туманний диск дає астрономам нове розуміння того, як відбувається акреція: падіння речовинина чорну діру. Результати дослідження оприлюднив журнал Nature.

Докладніше:

Формування Місяця привело до появи води на Землі

22 травня 2019

Земля унікальна в Сонячній системі: вона єдина планета з твердою поверхнею, яка має багато води і великого супутника, що стабілізує її вісь. Ці дві обставини потрібні для розвитку життя на нашій планеті. Тепер планетологи з Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері (Німеччина) змогли показати, що вода потрапила на Землю під час формування Місяця приблизно 4,4 млрд років тому.

 

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бабій Богдан Теофілович (21.Х.1936 — 12.ХІ.1993)

 

Babii 

Кандидат фізико-математичних наук Богдан Теофілович Бабій народився 21 жовтня 1936 р. в м. Лодзь (Польща). Здобувши (1958) вищу освіту на фізичному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка, став до роботи у Пулковській обсерваторії. Протягом 1961—1964 рр.— науковий співробітник, завідувач відділу фізики Сонця Астрономічної обсерваторії Львівського університету. З 1964 р. асистент, а згодом (1966—1993) — доцент кафедри теоретичної фізики цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Б.Т. Бабія — фізика Сонця (головно його атмосфери). Виявив асиметрію профілів ліній поглинання у центрі диска Сонця. Уточнив хімічний склад сонячної атмосфери.

 

Лауреат (1990) премії імені М.П. Барабашова АН УРСР.

 

Богдан Теофілович Бабій помер 12 листопада 1993 р. у Львові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1